Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Brekovský novácik ciel zatial plní

Sportnet|Publikované 26. nov 2004 o 23:00

Humenné - V štvrtoligových vodách sa z humenského trojlístka najvýraznejšie presadil novácik spod Brekovského hradu. Mužstvo, ktoré v ostatných

troch sezónach stále postupovalo, vstúpilo do sezóny s trénerským duom Alexej Mastilák - Peter Mrážik, malo za ciel pohybovat sa v tabulke do šiesteho miesta. Po jesennej casti možno konštatovat, že spartakovcom sa ho podarilo splnit, pretože ani v jednom prípade sa nepohybovali v priebežnom poradí nižšie. Postupom casu sa dokonca ukázalo, že Brekovcania majú aj na viac a v piatich prípadoch im dokonca patril post lídra. Pred sezónou síce odišli Sokol, Gromina i Bartko, no súpiska novácika bola bohatšia o pät novým mien. "Aj ked sme boli v sútaži novácikom, chceli sme sa pohybovat v hornej casti tabulky, a preto sa káder posilnil. Prišiel humenský brankár Pekala a štvorica Vranovcanov Chmura, Jencko, Matta a Palencík. Všetko to boli hráci, ktorí zvýšili kvalitu v mužstve kvalitu a majú znacný podiel na konecnom umiestnení. Najviac ma uspokojil Chmura, do zranenia hral v dobrej forme Matta. Brankár nás viackrát podržal, no niekedy sa mu pritrafila aj chybicka," nacal A. Mastilák obzretie sa za jesennou castou novácika.

Prvý zápas pod Tatrami síce spartakovcom nevyšiel podla predstáv, no následne si už v každom kole svoj bodový úcet zvyšovali. "Na malom ihrisku vo Vysokých Tatrách naše tvorivé schopnosti nenašli uplatnenie, no v dalších kolách sme už dostali do správnych kolají. Postupovali sme v tabulke vyššie a po siedmom kole, ked sme v prestížnom derby nadelili Jasenovu poltucet nám patril post lídra," zhodnotil prvú polovicu jesene rodák z Pticieho, obce pri Humennom.

S blížiacim sa záverom však akoby spartakovcom dochádzal dych, co nakoniec znamenalo pokles na štvrtú priecku, aj ked strata na lídra je iba dvojbodová. "Zacalo sa to prehrou v Pušovciach, ked sme v závere nepremenili pokutový kop a nasledovala domáca strata so Spišským Podhradím, co znamenalo prehru na vlastnom štadióne po troch rokoch. Chlapci sa síce zmobilizovali, bodovali sme naplno v Kežmarku, porazili sme Giraltovce. A aj ked hra už taká oslnivá nebola, opät sme sa vyhupli do cela. Prišlo však zranenie Mattu, pre študijné povinnosti odišiel z kádra Vagaský a vysoké prehry vo Finticiach a Poprade nás odsunuli nakoniec až na štvrté miesto. Ani to však nie je zlé a aj touto cestou by som chcel podakovat sponzorom a funkcionárom za vytvorené podmienky v jesennej casti ," konštatoval A. Mastilák.

O celných miestach však nie je ešte vôbec rozhodnuté aj preto, že líder z Pušoviec sa v 23. kole predstaví práve pod Brekovským hradom...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.