Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Brekovčania privítajú lídra - Prešov B

Sportnet|Publikované 13. okt 2006 o 22:00

Brekov - Určite výrazným šlágrom nedeľňajších stretnutí v rámci súťaží VsFZ bude treťoligový súboj brekovského Spartaka a prešovskej rezervy. Nováčik

súťaže drží krok s najlepšími, patrí mu tretie miesto, pričom celok z centra Šariša je lídrom tabuľky, pričom v doterajších desiatich kolách ešte nepoznal chuť prehry.

Brekovčania naposledy bodovali naplno v Kráľovskom Chlmci, udržali si tak kontakt s vedúcou dvojicou (Prešov B, Sabinov) a prípadné potvrdenie dovezených bodov by poradím na čele tabuľky zamiešalo. Sila a kvality súpera sú však značné. "Tréningy prebiehali v tradičnom rytme, zápas to je ako každý iný, aj keď sila súpera bude určite neporovnateľne väčšia. Prešovčania bojujú o miestenky v áčku, potvrdzujú to výsledkami a uspieť sa budú snažiť aj u nás. Ak podáme zodpovedný výkon od prvej minúty, môžeme im ich snahu sťažiť a to je náš cieľ," konštatoval Peter Murinčák, pevná súčasť brekovského kádra, ktorý má v základnej jedenástke miesto v pozícii ofenzívneho stredopoliara alebo útočníka.

Brekovčania zatiaľ zaváhali doma iba raz, keď remizovali so Sabinovom, druhým celkom tabuľky. Bude prípadná remíza znamenať spokojnosť alebo je zámer jednoznačne postavený na víťazstvo. "Každý zápas sa začína za stavu 0:0 a oba celky majú rovnako ďalšieho k úspechu. Samozrejme, že chceme vyhrať, byť prví, kto Prešov porazí, no na druhej strane sa situácia môže vyvinúť aj tak, že budeme spokojní s remízou. Súper má vo svojom kádri hráčov, ktorí chcú hrať v prvej lige a to o niečom svedčí," podotkol brekovský tridsiatnik, ktorý bol v uplynulej postupovej sezóne autorom osemnástich gólov. V treťoligovej spoločnosti sa však strelecky presadil iba raz, práve v ostatnom stretnutí v Kr. Chlmci. "Asi som sa pred rokom vystrieľal... Som rád, že môj gól pred týždňom bol víťazný, pomohol mužstvu k zisku troch bodov a nebol by som proti, ak by sa situácia zopakovala," dodal Peter Murinčák.

My už iba dodávame, že výkop pod Brekovským hradom je zajtra o 14.30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.