Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Brekov zapísaný do regionálnej futbalovej histórie

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

Humenné - Futbalové ihriská mužstiev z nižších súťaží už takmer tri týždne spokojne oddychujú. Ešte stále však pokračujú debaty o jesenných výkonoch

tých "svojich", o góloch, či postavení v tabuľke. Pri hodnotení jesennej časti oblastnej futbalovej ligy okresov Humenné, Snina a Medzilaborce sa musíme pozastaviť pri mužstve Brekova, ktoré dokázalo to, čo sa ešte nepodarilo v histórii tejto súťaže nikomu - nestratilo v jeseni ani bod.

Obec s približne 1250 obyvateľmi, len pár kilometrov od Humenného, známa svojim hradom i vápencovým lomom, zažila futbalové znovuzrodenie na jar roku 2002, kedy svetlo sveta uzrela nová spolupráca brekovských funkcionárov a činovníkov vranovského Bukocelu. Vo všetkom potom nastal až nečakane rýchly zlom. Brekovčania ako nováčik II. triedy po piatich kolách poslušne uzatvárali tabuľku s nulovým kontom bodov a hrozivým pasívnym skóre 6:25. Prišiel však remízový bod z Belej a potom už len víťazstvá (do konca ročníka prehrali len dvakrát). Novovytvorené mužstvo skončilo nakoniec na postupovom druhom mieste, keď o lídrovi zo Zbudského Dlhého/Radvane rozhodli oba vyhraté vzájomné stretnutia.

Futbalový trojuholník funkcionári - tréneri - hráči v Brekove začal fungovať tak, ako mal, čoho výsledkom je skutočnosť, že aj keď brekovskí "Bieli anjeli" nedosahujú silu svojich "kolegov" z Trnavy, do archívov regionálneho futbalu sa už zapísali. Na čistú jesennú časť brekovských futbalistov bez straty čo i len bodovej kvetinky nám svoj názor povedal prezident FK Spartak Slavomír Porvažník. "TJ Družstevník VSK Brekov, ktorý na futbalovom poli pôsobí od apríla roku 1990 mal rôzne obdobia vývoja. Neúspechy viedli ku krachu až rozpadu organizovaného futbalu v obci. Dlho však táto situácia nevydržala, prihlásili sme sa do III. triedy a podarilo sa nám aj postúpiť. Úvod v II. triede však bol pre nás varovaním, že treba niečo robiť, ak sa nechceme vrátiť do starých koľají. Vzpruhou a motiváciou do náročnej práce boli výkony dorastencov v IV. lige, na ktorých sme začali svoje plány stavať. Do klubu sa zabudovali zanietení futbaloví fanúšikovia, ktorí majú z futbalu radosť a robia to len z lásky k tejto hre," prezradil S. Porvažník.

Zákonite prišli zmeny v kádri, nastal prísun posíl, s ktorými rástla v mužstve kvalita a prichádzali aj víťazstvá. Šnúra neprehratých stretnutí sa nakoniec nútene počas zimnej prestávky zastavila na čísle 21! (v II. triede 8 víťazstiev, v I. triede 13 víťazstiev) a všetci pod brekovským hradom dúfajú, že bude čo najdlhšia. Hráči i funkcionári produkujú to, čo divákov láka najviac - kvalitu. O kombinačný a útočný futbal, pekné akcie a góly majú záujem nielen Brekovčania. Divákov na domácich stretnutiach pribúda, a tak dve korzá čoskoro doplnia ďalšie. Aby sa divák nenudil ani cez prestávku, sú pripravené súťaže o vecné ceny. Za to všetko však nepatrí chvála a poďakovanie len hráčov a realizačnému tímu. Zabúdať netreba na JUDr. Mariána Porvažníka, člena výboru a Ing. Milana Slepáka, starostu Brekova, bez ktorých by sa zámery športového i spoločenského zviditeľňovania sa obce i nášho regiónu len ťažko uskutočňovali. Futbalový fanúšik si tak v jarnej odvete môže tipnúť, ako dlho séria Brekovčanov ešte potrvá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.