Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Brazílsky futbalový útočník je už v Prešove

Sportnet|Publikované 9. jan 2009 o 00:00

Futbalisti corgoňligového 1. FC Tatran Prešov majú za sebou prvý prípravný zápas. Keďže v okolí vhodní súperi ešte netrénujú, hlavný tréner v jeseni

úspešného nováčika najvyššej súťaže zvolil na úvod stretnutie áčka s treťoligovým béčkom.

PREŠOV. Ako sme už informovali, "interná záležitosť" zeleno-bielych sa skončila gólom Pavla Cicmana z prvého polčasu najtesnejšou výhrou corgoňligistu.

Z horúčav do mrazov

"Pravda je, že sme ozaj mali problém nájsť vhodného súpera," vraví R. Pivarník. "Na druhej strane v našej juniorke, ako ju pracovne nazývame, je veľa mladých a šikovných futbalistov. Takže bolo dobré vidieť všetkých pokope. Hoci v zápase padol iba jediný gól, svoj účel, ktorý som ním sledoval, v každom prípade na umelej tráve splnil. Každý z hráčov oboch tímov si zahral polčas." Ani v jednej sa však neobjavila avizovaná brazílska útočná akvizícia, devätnásťročný, 190 cm vysoký Jonathan Bernardo Mariano. Nezahliadli sme ani Bosniaka zo Željezničaru Sarajevo Emira Hadžiča. "Brazílčan mal problémy s leteckým spojom zo Sao Paula, takže prvý zraz nestihol. Už je však v Prešove. Doma bol vo vyše tridsaťstupňovej horúčave, tu sa ocitol hlboko pod nulou. Chvíľu mu zrejme potrvá, kým sa aklimatizuje," mieni kormidelník Tatranu. "Čo sa týka Hadžiča, v jeho prípade sa niečo skomplikovalo. Materský klub ho zatiaľ na skúšku k nám neuvoľnil. Inak však ide u nás všetko, ako má."

Z béčka pracovne juniorka

Už na otvorení zimnej prípravy tréner 1. FC Tatran Prešov R. Pivarník hovoril o vlastnom treťoligovom béčku ako o juniorke. "Ide ozaj len o pracovné označenie. Mladí futbalisti najťažšie zvládajú prechod z mládežníckej do seniorskej kategórie. My im ho chceme uľahčiť, ale hlavne ho skvalitniť," tvrdí hlavný tréner prešovského klubu. "Myslím si, že tento tím by nemal byť zastrešený corgoňligovým áčkom, ale mal by byť vrcholným bodom mládežníckej klubovej pyramídy. Chceli by sme, aby hráči po dovŕšení dorasteneckého veku, rok, dva - do tých 21 rokov, hrali v našej juniorke. Samozrejme, budú tam i starší, ktorí by to mali skúsenosťami nejako zastrešiť. Iste, kým to prinesie očakávané ovocie, chvíľu to potrvá. Postupnými krokmi však k tomuto zámeru smerujeme."

Ďalší prípravný zápas na ihrisku s umelým trávnikom odohrá 1. FC Tatran Prešov zajtra od 14.30 h s HFC Humenné.

Súvisiace články