Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Brazílčan najlepšie zvládol horúčavu

Sportnet|Publikované 4. aug 2013 o 22:00

Bardejovskí futbalisti opäť dali len jeden gól, ale na výhru nad Pohroním stačil.

BARDEJOV. Tretie kolo 2. futbalovej ligy odohrali v azda najhorúcejších dňoch tohto leta. Aktéri na trávnikoch siahali na dno síl, aspoň trochu pomohli občerstvovacie prestávky pri nádobách s vodou.

No najviac hre i divákom by prospelo, keby riadiaci orgán súťaže v priebehu pár dní zmenil začiatok stretnutí na tých 17.30 hod.

Na štadióne skôr lákalo letné kúpalisko, veď teplomer na slnku sa vyšplhal vysoko, na 40 stupňov.

Napriek tomu diváci na krytej tribúne videli aj čo to z kvality futbalu. Domáci chceli potvrdiť dobrý výsledok spod Tatier, no nielen horúčava ich oslabovala, čo potvrdil aj tréner Partizána Rastislav Kica: „Mali sme prevahu na kopačkách, dobíjali súperovu bránu, no nejaké vyložené šance sme si nevytvorili. Vpredu hráči boli málo agresívni, je to aj pričinením takých hráčov, ktorých máme.”

Neúnavným v prednej línii bol rýchlonohý Brazílčan Azevedo, ktorý si umne rozdelil sily na celý zápas. T

ak ako pred týždňom, aj teraz rozhodol o troch bodoch, no R. Kica by najradšej aj viac gólov: „Do druhého polčasu sme vstupovali s odhodlaním, súper trochu otvoril obranu. Podarilo sa nám to Azevedom, ktorý dal náš druhý gól v sezóne po peknej akcii. Sily dochádzali na oboch stranách, no hostia sa usilovali v ofenzíve, nechceli prehrať. My sme čakali, že ešte jeden gól dáme. Príležitosti na to mali Kica, Dzúrik i Grohoľ. Museli sme si v obrane dávať pozor do poslednej minúty, chlapci to zvládli v náročných podmienkach.”

Zdá sa vo finálnych činnostiach nie je progres, Pisárik sa nepresadil a v druhej časti ani striedajúci Kuhajdík.

„Pisárik nastúpil po dlhej odmlke, odohral to, na čo má. Čakáme na príchod jedného, dvoch hráčov, verím, že to budí takí, ktorí to potiahnu smerom do ofenzívy. Toto mužstvo je potrebné posilniť hlavne v tom útoku.”

Po dôraznom sledovaní lopty na hranici päťky v obrane hostí sa už v 2. min. zranil hráč hostí Ján Sojka.

Tento moment a následné striedanie podľa kormidelníka Pohronia Štefana Zaťka ovplyvnil hru jeho tímu.

„Určite, museli sme stiahnuť najkonštruktívnejšieho hráča Kamasa na kraj obrany a stratili sme konštrukciu hrať smerom dopredu, najmä do prestávky. Domáci boli v poli jednoznačne lepší a potrestali nás za chybu. No aj my sme si vypracovali dve–tri gólové príležitosti, najmä Páleník bol blízko k vyrovnaniu. Takýto zápas sa dá uhrať s jedným gólom. Chceli sme byť ďaleko aktívnejší, no zle sme to riešili v strede poľa pre hre jeden na jedného, ostávali sme v hlbokej defenzíve. Domáci mali čas na finálne prihrávky.”

Napriek mnohým chybám v individuálnej technike bol Zaťko s priebehom i úrovňou spokojný.

„Bolo to slušné, živé stretnutie. Aj my sme sa snažili útočiť a bolo sa na čo pozerať, vzrušenie nechýbalo pred oboma bránami. Je jasné, že je tu veľa chýb, veď pracujeme v slovenskom futbale, s loptou sa musí každý toho viac naučiť.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.