Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Braunovú obrana proti Slavii nepresvedčila, Kalašnikovová opäť v Šali

TASR|Publikované 10. okt 2002 o 11:10

Šaľa 10. októbra (TASR) Prvá konfrontácia slovenského a českého majstra v novej hádzanárskej súťaži žien WHIL vyznela jednoznačne v prospech Slovana ...

Šaľa 10. októbra (TASR) Prvá konfrontácia slovenského a českého majstra v novej hádzanárskej súťaži žien WHIL vyznela jednoznačne v prospech Slovana Duslo Šaľa, ktorý presvedčivo zdolal Slaviu Praha 32:25. Trénerka Šale Darina Braunová však s výkonom svojich zvereniek v generálke pred dvoma víkendovými stretnutiami 2. Kola Pohára EHF s ruským AGU ADYIF Majkop nebola stopercentne spokojná.

Najmä v úvode duelu ma vôbec nepresvedčila obrana a práve pred brankárkou sme robili množstvo chýb. Navyše mi starosti robia aj menšia zranenia Ladicsovej, Caltíkovej a aj Kormanovej, ktoré som hlavne v druhom polčase chcela nechať trochu odpočívať, ale keď boli na lavičke hra mojich zvereniek bola príliš kostrbatá a tak museli späť na palubovku, vrátila sa k poslednej previerke kormidelníčka chemičiek a pokračovala: Naše víkendové súperky sú pre nás veľkou neznámou, vieme iba, ako hrajú v ruskej súťaži a že sú na šiestom mieste v tabuľke. Podľa ich súpisky očakávame, že budeme mať do činenia s vysokými hráčkami a tak sa budeme musieť spoľahnúť práve na veľmi dôkladnú obranu a využiť našu silnú zbraň rýchle protiútoky. Z ruského kolektívu poznajú v tábore sedemnásobného slovenského majstra dôverne iba brankárku Jelenu Kalašnikovovú, ktorá za Šaľu chytala pred šiestimi sezónami. Inak sa budeme spoliehať aj na vedomosti Nade Kormanovej, ktorá si niektoré súperky pamätá, ešte kým pôsobila v tamojšej súťaži pred príchodom na Slovensko, prezradila Braunová a doplnila: Isté, je že každý zástupca z kvalitnej ruskej súťaže je ťažkým protivníkom. Naposledy sa o tom mohli presvedčiť aj naše premožiteľky v 1. Kole Ligy majstrov z Podravky Koprivnica, ktoré cez víkend o šesť gólov prehrali s ruským majstrom Rotorom Volgograd.

Oba zápasy (sobota, nedeľa) sa budú hrať o 18.00 a povedie ich macedónska bratská rozhodcovská dvojica Dragan a Marjan Načevski. O ďalšom osude postupujúceho tímu rozhodne už v utorok žreb v sídle EHF vo Viedni.

Súvisiace články