Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Braunová chce v 1. kole LM akékoľvek víťazstvo nad Zerzáňom

TASR|Publikované 5. sep 2002 o 12:21

Šaľa 5. septembra (TASR) - Sedemnásobného slovenského majstra v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa čaká už v sobotu o 18.00 h na domácej palubovke náročná ...

Šaľa 5. septembra (TASR) - Sedemnásobného slovenského majstra v hádzanej žien Slovan Duslo Šaľa čaká už v sobotu o 18.00 h na domácej palubovke náročná úloha v úvodnom dueli 1. kola Ligy majstrov. Kolektív trénerky Dariny Braunovej privíta suveréna uplynulej dekády chorvátskej hádzanej Podravku Vegeta Koprivnica.

Osobitnú príchuť dôležitému stretnutiu nedodáva len skutočnosť, že nový kormidelník Podravky Čech Jiří Zerzáň v roku 1998 v Šali krátko pôsobil vo funkcii trénera, ale aj to, že desať rokov predtým v úlohe reprezentačného kouča mal na olympijských hrách v kórejskom Soule v hráčskom výbere aj Braunovú. Obaja tréneri majú už za sebou aj prvú konfrontáciu z nedávneho turnaja Zlatej interligy, keď v moravskom Hluku Šaľa podľahľa neskorším celkovým víťazkám tejto letnej súťaže 26:29.

"Veľkým úspechom pre nás bude domáce víťazstvo, nech už by bolo akékoľvek," zdôraznila Braunová a pokračovala v chvále súperiek: "Budeme mať do činenia s tímom, ktorý má každý post obsadený individualitou. My budeme hrať s postavenou obranou a uspieť môžeme iba ak všetky hráčky podajú disciplinovaný výkon najmä v útoku a vyhnú sa zahadzovaniu vyložených príležitostí." Trénerkine predstavy približne jej zverenky naplnili v predohrávke WHIL proti Šuranom (34:19), ich sobotňajší súper však bude iného kalibru.

Posledných desať sezón získala Koprivnica domáce double - majstrovský i pohárový titul a v roku 1996 dokonca pridala i zisk Pohára európskych majstrov i Superpohára. Napriek postaveniu jednoznačného favorita nenecháva Zerzáň nič na náhodu a na Šaľu svoje hráčky zodpovedne pripravuje. Už v sobotu bol aj na "výzvedách" na zápase WHIL vo Veselí, odkiaľ svojim hráčkam priniesol aj videokazetu.

Zápas v Šali povedie nemecká bratská dvojica arbitrov - Bernd a Rainer Methe, odvetu odohrajú o týždeň neskôr - sobotu 14. septembra o 19.00 v Koprivnici. Postupujúci tím sa v 2. kole stretne s ruským Volgogradom, neúspešné družstvo sa ešte bude prezentovať v 2. kole Pohára EHF proti ruskému Majkopu.

Súvisiace články