Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bratislava Open pre popradských Pitoňákovcov

SITA|Publikované 16. sep 2008 o 11:12

BRATISLAVA 16. septembra (SITA) - Skvelým úspechom slovenských družstiev sa cez víkend skončil kvalitne obsadený curlingový turnaj Bratislava Open 2008, na ktorom obsadili prvé tri miesta. V konkurencii ...

BRATISLAVA 16. septembra (SITA) - Skvelým úspechom slovenských družstiev sa cez víkend skončil kvalitne obsadený curlingový turnaj Bratislava Open 2008, na ktorom obsadili prvé tri miesta. V konkurencii 32 tímov z piatich krajín sa na ružinovskom Zimnom štadióne V. Dzurillu najviac darilo CC Poprad (Tomáš, František, Peter, Pavol Pitoňákovci), ktoré vo finále zdolalo Europartners Modra (Janičková, Kajan, Kajanová, Peťko) 5:4. Úradujúci majstri Slovenska v kategórii mužov absolvovali turnaj ako jediní bez prehry. Na treťom mieste skončil 1. CC Bratislava (Vozár, Krčmár, Kocian, Turňa), ktorý v súboji o bronz zvíťazil nad brnianskym družstvom Valící se šutráky 9:1.

Víťazstvo Popradčanov je historicky tretím celkový triumfom slovenského tímu na medzinárodnom turnaji. V roku 2006 sa z prvenstva na turnaji Yoppi Cup tešil Airport Bratislava, o rok neskôr takisto v Budapešti zvíťazil na Hungarian Cupe 1. CC Bratislava.

Na turnaji pod záštitou starostu Ružinova Slavomíra Drozda sa predstavili aj tím nepočujúcich dievčat z Deaflympic Poprad (22. miesto) a družstvo vozičkárov Slovak Paralympic Team (26. miesto).

"Dúfali sme, že niektoré zo slovenských tímov zaútočia na medailové pozície, ale že obsadíme prvé tri priečky, bolo nečakané. V konkurencii 32 tímov, z toho 14 s účastníkmi majstrovstiev Európy a sveta, je to obrovský úspech. Takisto sme radi, že si konfrontáciu s medzinárodnými účastníkmi mohlo vyskúšať až 15 slovenských družstiev," povedal prezident Slovenského curlingového zväzu Juraj Kapolka.

Finále: CC Poprad - Europartners Modra 5:4

O 3. miesto: 1. CC Bratislava - Valící se šutráky 9:1