Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Brankárska posila

Sportnet|Publikované 15. júl 2008 o 00:00

NOVÝM GÓLMANOM MAROŠ FERENCMFK Zemplín vyriešil jeden z posledných otáznikov v zostave. Michalovce uprednostnil pred zahraničím.MICHALOVCE. MFK

NOVÝM GÓLMANOM MAROŠ FERENC

MFK Zemplín vyriešil jeden z posledných otáznikov v zostave. Michalovce uprednostnil pred zahraničím.

MICHALOVCE. MFK Zemplín získal posilu na brankársky post. To, čo sme v sobotňajšom vydaní nášho denníka naznačovali, sa do bodky potvrdilo. Maroš Ferenc je novou brankárskou posilou Michaloviec. Dvadsaťsedemročný Prešovčan, ktorý naposledy chytal v Trebišove, s MFK Zemplín totiž v piatok trénoval a v sobotu už chytal v generálke proti Prešovu B.

Správna voľba

Maroš Ferenc v uplynulom ročníku chytal v Trebišove, odkiaľ prišiel z Arménska. Kým jeseň mu ešte nevyšla podľa predstáv, v jarnej časti a zvlášť v jej závere chytal skvele. Jeden celoslovenský denník ho v posledných štyroch kolách prvej ligy štyrikrát za sebou zaradil do Zostavy kola! "Po skončení uplynulého ročníka som sa zamýšľal nad tým, kde ďalej pokračovať. Mal som ponuku z môjho bývalého cyperského klubu, ale uvažoval som aj nad tým, že ostanem v Slavoji. Napokon prišla blesková ponuka Michaloviec, ktoré sú na tom, čo sa týka podmienok i celkovej úrovne, veľmi dobre, a taktiež ich trénuje môj bývalý tréner z Prešova Mikuláš Komanický, takže nebolo nad čím váhať. Som si istý, že to bola správna voľba. Zároveň sa chcem poďakovať funkcionárom Trebišova za ústretovosť," povedal Maroš Ferenc pre náš denník.

Úspešná premiéra

Zaujímavé je, že Maroš Ferenc v uplynulej sezóne odchytal svoj prvý zápas za Trebišov na ihrisku súpera práve v Michalovciach a tri kolá pred koncom súťaže vychytal Slavoju na rovnakom ihrisku prekvapujúce víťazstvo 2:1. "MFK Zemplín mal už vtedy výborné mužstvo a zvlášť v tom druhom zápase sme mohli aj prehrať, pretože šancí mali vtedy domáci ako maku. Teraz sa mužstvo kvalitne posilnilo a myslím, že bude hrať o vrchné priečky," poznamenal odchovanec prešovského futbalu, ktorý si v sobotu odkrútil premiéru v michalovskom drese. Na ihrisku v Nižnej Šebastovej sa blysol dobrým výkonom, ktorý vyšperkoval zmarením pokutového kopu domácim. "Až tak veľa roboty som nemal, takže špeciálne by som tento zápas nerozoberal. Dôležitejšie bude, ako sa mi bude dariť v majstrovskej súťaži. Pravda, ak dostanem od trénera šancu. Som tu nový, do začiatku súťaže ostáva pár dní, takže žiadnu istotu nemám," dodal Maroš Ferenc, ktorý ak by nastúpil v sobotu za Michalovce v Lučenci, hral by na rovnakom štadióne, na akom odohral posledný zápas jeho bývalý klub z Trebišova. Pripomeňme, že Slavoj v pamätnom zápase aj vďaka skvelému Ferencovi vtedy uhral remízu 2:2, čo mu napokon na záchranu nestačilo.

Súvisiace články