Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Brankárska jednotka Nashvillu Mike Dunham dostal poslednú ponuku od klubu

TASR|13. aug 2001 o 16:18

Nashville 13. augusta (TASR) - Slovenský hokejový reprezentačný brankár Ján Lašák bude musieť v nastávajúcej sezóne NHL tvrdo bojovať o svoju premiéru v NHL, lebo "tlačenica" kvalitných brankárov vo vlastníctve jeho klubu Nashville Predators sa nezmier

ni ani po arbitráži jednotky v bránke dravcov Mika Dunhama.

Napriek tomu, že klub s ním stále nenachádza spoločnú reč, jeho generálny manažér David Poile jasne prehlásil, že Dunhama chce mať aj v najbližšej sezóne vo svojom klube. Vedenie ponúkalo brankárovi troj - až štvorročný kontrak. Ak však Dunhamov agent Bob Murray nepristúpi na poslednú ponuku predstaviteľov klubu, ktorú predložili v pondelok, arbitráž v Toronte s určitosťou rozhodne, že obmedzený voľný hráč zostane v meste "country" jeden rok. V každom prípade Preds zatiaľ nedali jediný náznak, že by chceli Dunhama vymeniť do iného klubu. V budúcej sezóne by malo z klubovej pokladnice na Dunhamov účet poputovať 2 až 3 milióny dolárov.

Lašák sa v boji o miestenku v prvom tíme musí presadiť nielen cez Dunhama, či jeho dvojky Tomáša Vokouna, ale aj cez ďalších dvoch kvalitných konkurentov, ktorí tiež čakajú na debut v najprestížnejšej lige sveta - Chrisa Masona, ktorý Zvolenčanovi zdatne sekundoval už vlani v Milwaukee Admirals a cez ospevovaného mladíka Briana Finleyho.

Súvisiace články