Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Brankárovi Rebejovi vyšli všetky priania

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Turna nad Bodvou Futbalisti domáceho Cementára nastupovali na stretnutie proti Michalovciam s jasným cielom po dlhšom case porazit celok z metropoly

Zemplína. Po výsledku 1:0 im tento zámer vyšiel na sto percent, avšak vela nechýbalo a body by sa delili. Hlavne po prestávke prenechali domáci Michalovcanom stred pola a výsledkom bola územná, ale nevýrazná prevaha hostí. Defenzíva zverencov Jozefa Vlceja však stála na pevných nohách a keby Korínek netrafil v 72. minúte z priameho kopu iba do brvna, nemuseli sa o trojbodový zisk strachovat až do posledných sekúnd. Priznal to aj brankár domácich Marián Rebej. "Nemôžem s istotou vyhlásit, že naša výhra je zaslúžená, lebo hostia nám neustále podkurovali a najmä v závere sme mali namále. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom casto rozhodujú malickosti. Dnes to bol gól Szilágyiho, priznal dvadsatosemrocný odchovanec košického futbalu, ktorý vo vlanajšej sezóne odchytal osem zápasov práve za Michalovce. Hoci sa odvtedy v radoch Zemplína vela zmenilo, predsa len malo prenho nedelnajšie stretnutie zvláštny nádych. "Túžil som sa pred bývalými spoluhrácmi predviest v co najlepšom svetle, ale hlavne som nechcel inkasovat. Podarilo sa oboje, takže nemám dôvod byt smutný. To nech trápi Michalovcanov, ktorí v druhom polcase zahodili velké šance. Najmä Bacíkova volala po góle, priznal Marián Rebej, ktorý sa pocas hry slovne podpichoval s niektorými Michalovcanmi. Vraj im stále dlži prístupné, takže si mali co vysvetlovat.

Z pohladu hostí sa opät potvrdilo, že nedokážu zopakovat výkon z domácej pôdy aj na súperovom ihrisku. Po výbornej hre proti Svitu sa logicky ocakávalo, že minimálne rovnako si budú pocínat aj v Turni. Aj ked nemožno porovnávat silu posledných dvoch súperov Zemplína, pre mnohých bol výkon Michaloviec v prvom polcase sklamaním. "Nehrali sme dobre, to je pravda. Po prestávke sme sa zlepšili, ale velmi nám to nepomohlo. Bol to kvalitný tretoligový zápas s vyrovnaným priebehom hry. Nemôžem povedat, žeby nás domáci v niektorej z herných cinností prevýšili. Dali gól a to rozhodlo, povedal kormidelník Michaloviec Ján Kozák, pre ktorého to bola prvá prehra na lavicke tohto mužstva. Doposial nanajvýš so zverencami remizoval vo Velkých Kapušanoch, teraz okúsil aj chut tretoligovej porážky. O dôvod viac, aby v sobotu proti Starej Lubovni jeho zverenci opät zvítazili.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.