Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Brankárovi Pillárovi zima určite nebola

Sportnet|Publikované 26. nov 2008 o 00:00

Futbalisti 1. HFC Humenné mali počas víkendu poslednú šancu v jesennej časti vonku zabodovať. Vo východniarskom derby však košickej rezerve podľahli

najtesnejším výsledkom.

HUMENNÉ. Podľa počtu šancí vyhrali Košičania zaslúžene. Na tom, že sa stretnutie skončilo iba jednogólovou humenskou prehrou, má najväčšiu zásluhu brankár Peter Pillár, ktorý kapituloval iba jediný raz, pričom domáci mali ešte zo päť vyložených príležitostí. Nie náhodou bol práve gólman z humenských radov hodnotený ako najlepší.

Rozhodla prvá šanca

O výsledku derby rozhodla už 6. minúta. Po centri Pačindu a zákroku Pillára sa lopta odrazila ku Kuzmovi a ten nezaváhal. "Bola to prvá košická šanca a hneď znamenala gól. V kabíne sme si vraveli, že konečne chceme vonku zabodovať, nezvládli sme úvod a prehrali. Treba však priznať, že naša hra nebola dobrá, domáci lepšie kombinovali, mali viac šancí, zaslúžene vyhrali," hodnotil humenský gólman východniarske derby.

V zime horúco

Chladné počasie futbalu nežičilo, podmienkam akoby sa lepšie prispôsobili Košičania a neraz v humenskej šestnástke riadne zatápali. "Bolo chladno, no zima mi nebola. Práce som mal chvíľami až-až... Hrať však futbal v takom počasí nie je šťastným riešením. Nie je to iba z pohľadu nás hráčov, ale aj divákov," konštatoval gólman 1. HFC Humenné. Názor potvrdila aj štatistika stretnutia, ktorá uvádzala, že derby sledovalo 150 divákov...

Po derby opäť derby

Jesennú časť končí humenský prvoligista na svojom trávniku a čaká ho opäť derby, tentoraz susedské, zemplínske. Pod Vihorlat pricestujú Michalovčania. "Po prehratom stretnutí vonku je doma povinnosťou zvíťaziť. Nie je to ľahká úloha, no akoby sme si na ňu už zvykli. Doma hráme lepšie, zatiaľ sa nám darí, treba zvládnuť ešte jednu prekážku. Pokojnejšiu zimnú prestávku nám zaručí iba víťazstvo," naznačil Peter Pillár humenské zámery v zemplínskom derby.

Súvisiace články