Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Brankári sa stretli s vedením ligy,témou diskusie výstroj a zväčšenie bránok

TASR|Publikované 7. apr 2005 o 12:18

Detroit 7. apríla (TASR) - Skupina jedenástich brankárov NHL na čele s oporou New Jersey Devils Martinom Brodeurom sa v noci zo stredy na štvrtok stretla ...

Detroit 7. apríla (TASR) - Skupina jedenástich brankárov NHL na čele s oporou New Jersey Devils Martinom Brodeurom sa v noci zo stredy na štvrtok stretla so zástupcami zámorskej profisúťaže. Hlavnou témou rozhovorov, ktoré sa konali v hoteli na letisku v Detroite, bola navrhovaná zmena rozmerov brankárskej výstroje, ktorá by mala priniesť viac gólov a zatraktívniť tak hokej v Severnej Amerike.

Gólmani chceli vyjadriť niektoré svoje obavy a názory na zmenšenie výstroje, obmedzenie ich pohybu za bránkou či prípadné zväčšenie bránok, s ktorým nedávno prišli generálni manažéri. "Chceli sa hlavne informovať, ako sme pokročili v otázke úprav pravidiel týkajúcich sa brankárskeho výstroja," uviedol riaditeľ NHL pre hokejové operácie Colin Campbell. Predmetom rokovania bolo aj možné zavedenie samostatných nájazdov, keby sa o víťazovi stretnutia nerozhodlo po 60 minútach. Ukončili by sa tým zároveň "nekonečné" predĺženia v play off.

V Detroite boli prítomní aj útočník Red Wings Brendan Shanahan, ktorý už začiatkom sezóny verejne prezentoval svoje návrhy na zlepšenie úrovne hry, a niektorí zástupcovia hráčskej asociácie NHLPA. Podľa kanadskej televíznej stanice TSN sa na schôdzke objavili aj výkonný riaditeľ NHLPA Bob Goodenow a prezident únie Trevor Linden. Zainteresované strany sa však vôbec nedotkli témy novej kolektívnej zmluvy, o nej sa bude hovoriť v noci zo štvrtka na piatok, keď sa hokejisti stretnú v "meste motorov" s generálnymi manažérmi všetkých 30 klubov NHL.

Súvisiace články