Brankára Ottawy vyniesli z ľadu na nosidlách

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 4. nov 2013 o 11:13

Andreson sa zranil po strete s Valerijom Ničuškinom.

BRATISLAVA. Hokejisti Ottawy prehrali už piate stretnutie za sebou, keď podľahli Dallasu na vlastnom ľade 3:4 po samostatných nájazdoch. Vyzeralo to, že odovzdajú body už v riadnom hracom čase, ale za stavu 2:3 necelých desať sekúnd pred koncom poslednej tretiny Bobby Ryan neveľmi vydarenou strelou, pri ktorej zlomil hokejku, vyrovnal.

V predĺžení sa domácim zranil brankár Craig Anderson, keď naňho pri nájazde dopadol ruský krídelník Valerij Ničuškin. Tridsaťdvaročný americký gólman zostal nehybne ležať v bránkovisku, po zafixovaní hlavy a krku ho odniesli z ľadu na nosidlách.

Bol však pri vedomí, divákom za potlesk postojačky poďakoval zdvihnutím palca ruky. Nahradil ho švédsky náhradník Robin Lehner, ktorého v rozstrele prekonal kapitán Stars Jamie Benn, jediný úspešný strelec z nedeľňajších nájazdov v Canadian Tire Centre.