Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Brankára na mokrej vozovke šmyklo, našťastie nešiel rýchle a odniesla si to "len" krčná chrbtica

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Bratislava - Nešťastie nechodí len po horách, ale v období čoraz hustejšej premávky číha skôr na cestách. Presvedčil sa o tom aj hokejový brankár

Spišskej Novej Vsi Stanislav Petrík (na snímke), ktorý mal kolíziu na obchádzke pri Zvolene smerom na Banskú Bystricu. "Dostal som šmyk a skončili sme s autom v jarku. Skončilo sa to našťastie v pohode, akurát ja mám trochu narazený krk," uviedol 25-ročný gólman, ktorý bol šoférom vozidla Opel Calibra. So Stanom sa vo vozidle viezli aj ďalší hokejisti zo Spiša Nižňanský a Zajac. Aj tí vyviazli z kolízie bez ujmy na zdraví, dokonca sa ani nedoudierali.

V nedeľu podvečer bolo počasie pod psa, vozovka bola klzká, taká, akú vodiči nemajú vôbec radi. "Ešte dobre, že som nešiel rýchle, lebo keby som šliapol na plynový pedál, boli by sme sa prevrátili. Tak to povedali policajti. " Stano sa ako jediný z osádky vozidla musí ešte zotavovať zo šmyku. Na otázku, či mal zapnutý bezpečnostný pás, sa usmial. "Nie, neboli sme pripútaní. Keby sme si dali pásy, možno by to dopadlo rovnako." Gólman extraligového nováčika poznamenal, že od získania vodičáku v 18 rokoch jazdí pravidelne, v poslednom roku absolvoval 15-tisíc kilometrov, takže nie je žiadnym zelenáčom za volantom. "Pred pár rokmi som mal haváriu, ale nie vlastnou vinou, nedostal som prednosť v jazde." Hovorí sa, že práve ochrancovia svätyne sú výborní šoféri, lebo majú vypestovaný reflex, ale nikto nie je imúnny voči nepredvídaným okolnostiam. "Šmyklo ma tak nečakane, že som nemohol nič urobiť." Na aute vznikla škoda 50-tisíc korún, predná kapota potrebuje výraznú opravu. Hlavná vec, že športovci môžu pokračovať v kariére. V utorok na striedačke Sp. N. Vsi v zápase v Poprade však Petrík ešte chýbal. Bol si dať na bratislavských Kramároch zroentgenovať postihnuté partie. "S chrbticou nie je chvalabohu nič, len krčná chrbtica bola podvrtnutá. Preto ešte trošku času na pokoj potrebujem, ale musím sa dohodnúť s trénerom na ďalšom postupe."

Nové tváre to akosi majú na východe nahnuté. Nižňanský vyfasoval trojzápasový dištanc, Petrík mal zase takéto nepríjemnosti. Dosiaľ od svojho príchodu Stano sa objavil vo svätyni v dvoch dueloch vo Zvolene a doma s Košicami. Pôvodne sa neuvažovalo o tom, že by opustil rady Slovana, s ktorým má zmluvu do konca ročníka, ale na konci prípravného obdobia predsa len putoval do HK VTJ. "V tomto tíme mám väčšiu šancu dostať sa do bránky než v Bratislave. Nateraz je jednotkou Ramón Sopko, predsa jeho výhodou je, že absolvoval celú prípravu," dodal gólman, ktorý bude hosťovať na Spiši do konca sezóny. Predtým v extralige veľa toho neodchytal, bezmála 30 duelov v nitrianskom klube, ktorého je odchovancom Nitry. Okrem toho krátko pôsobil v Trenčíne, Piešťanoch a Trnave.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.