Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Brankára Gubíka možno neminie operácia kolena

Sportnet|Publikované 11. dec 2006 o 23:00

Prešov - Mnohým fanúšikom hokeja v šarišskej metropole sa donedávna zdalo, že "nekonečná" séria stretnutí hráčov Prešova a Trebišova v základnej

časti bude len zbytočným plytvaním energie a peňazí. Argumentujúc tým , že čo už len môžu ambicióznym Šarišanom súboje s chudobným susedom zo Zemplína priniesť. Lenže, ako sa ukázalo, nešlo v nich o predpokladanú hru mačky s myšou. V polovici novembra vyhrali Lietajúce kone doma "iba" 5:3, v prvý decembrový deň prehrali vonku 2:3 a naposledy porazili spomínaného súpera pred vlastným obecenstvom rovnakým pomerom gólov. Prevaha bielo-čiernych na ľade, v stretnutí priemernej úrovne, im bola málo platná. Z hľadiska Sedlo arény sledoval východniarske derby Samuel Gubík, ktorého nahradil na lavičke Stanislav Mojdis. Prešovskú brankársku dvojku čaká v priebehu tohto týždňa odborné lekárske vyšetrenie a až magnetická rezonancia ukáže, či pôjde zranené pravé koleno pod skalpel, alebo pomôže takpovediac pokoj na lôžku.

"Chlapci sa len ťažko presadzovali proti dôsledne brániacim hosťom. Po záverečnej siréne sa nám všetkým uľavilo, lebo výsledok bol na vážkach do až konca," prezradil S. Gubík. Tréner vojakov Branislav Kohutiar: "Druhý a tretí gól sme nemuseli inkasovať, boli z kategórie zbytočných. Domácim sme tým dopomohli k víťazstvu". Možno viac než ostatní spoluhráči v trebišovských dresoch bol v zápase motivovaný Martin Tkáč, obranca, ktorý len donedávna pôsobil v Prešove. Hráč s číslom 79 znížil štyri minúty pred koncom trochu náhodným gólom na 3:2. "Radosť po tomto presnom zásahu som mal pochopiteľne veľkú, ešte väčšia mohla byť po mojej nevyužitej veľkej príležitosti v posledných sekundách. Veľmi som sa chcel v tomto stretnutí presadiť". Na otázku prečo, spočiatku rozprávať nechcel, potom sa predsa len v krátkosti vyjadril: "Odišiel som z Prešova, hoci si myslím, že výkonnostne som do tímu patril. Tréner pán Kapusta sa rozhodol, ako sa rozhodol. Dnes som však rád, že som v Trebišove. Hoci nemáme účasť v play off ešte istú, všetci veríme, že sa tam dostaneme. Ak by sme sa v ňom stretli opäť s Prešovom, bolo by to veľmi zaujímavé". Kormidelník HK LK na margo vyradenia Tkáča za kádra Lietajúcich koní prezradil: "Žiadnemu hráčovi neberiem jeho názor. Či si verí, alebo nie, či v mužstve mohol ostať, alebo nemohol. Ak Martin nevedel reálne zhodnotiť situáciu, prajem mu v jeho ďalšej kariére len samé úspechy". Vyjadril sa aj k samotnému meraniu síl: "Áno, ľudia v hľadisku veľa hokejovej krásy nevideli. Za svoje mužstvo poviem len toľko, že je mladé a proti deštruktívnej a miestami un fair hre hostí sa nevedelo presadiť. Trebišovčania hákovali, provokovali, pichali, no nesnažili sa hrať hokej. Našťastie máme v pamäti stretnutia v Sedlo aréne so súpermi, ktorí tu chceli hrať skutočný hokej a ktorých sme my dokázali poraziť,"

Šarišania sa dnes predstavia v Humennom, v piatok budú mať v meraní síl s Považskou bystricou opäť výhodu domáceho prostredia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.