Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Brankár Wild potvrdil túžbu po Gáboríkovi a Demitrovi

Sportnet|Publikované 1. dec 2006 o 00:00

Do diania zámorskej NHL zasiahol v noci na štvrtok v rámci trojzápasového programu iba jediný slovenský hokejista. Branko Radivojevič s Minnesotou

podľahol doma San Jose tesne 1:2. Minnesota zaváhala na domácom ľade po tretí raz v prebiehajúcej sezóne a na streleckej impotencii Wild sa i v dueli so San Jose výrazne prejavila absencia kľúčového útočného dua Marián Gáborík a Pavol Demitra. Divosi síce viedli nad Sharks už od tretej minúty, herná ustráchanosť a taktické hrúbky ich napokon stáli body. Radivojevič odohral v drese domácich bezmála 11 minút, nijako výraznejšie sa však pod priebeh zápasu nepodpísal. "Chýbajú nám opory, keď sa ale Marián a Pavol vrátia, čakajú nás krajšie chvíle," smutne podotkol gólman Minnesoty Manny Fernandez.

Sumáre výsledkov: MINNESOTA - SAN JOSE 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), góly: 3. Weinhandl - 7. Pavelski, 28. Bernier. CHICAGO - DALLAS 2:1 (0:1, 0:0, 2:0), 52. Salmeläinen, 59. Ruutu - 19. Lehtinen. PHILADELPHIA - NASHVILLE 2:3 (1:1, 0:1, 1:1), 5. Knuble, 54. Umberger - 14. Sullivan, 27. Radulov, 55. Erat.