Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Brankár Verkič musí na návrat do Tatrana Prešov ešte počkať

Srbský legionár. Návrat Verkiča do prešovskej brány sa oddialil. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 6. feb 2013 o 23:00

Kým Čiernohorec Žarko Pejovič si formality pre prácu v slovenskom klube už stihol obnoviť, Srbovi Verkičovi sa to v Belehrade nepodarilo.

Čo ešte včera vyzeralo celkom sľubne, napokon neplatilo. Návrat brankára Svetislava Verkiča do zostavy Tatrana Prešov sa odložil. Kým Čiernohorec Žarko Pejovič formality pre pobyt a prácu v slovenskom klube už stihol obnoviť, Srbovi Verkičovi sa to v Belehrade napokon nepodarilo.

PREŠOV. Obom legionárom v službách Tatrana Prešov sa končili povolenia k pobytu u nás ešte koncom minulého roka. Aj keď na to upozorňovali, ich vybavovanie sa začalo neskôr, ako pôvodne malo.

„Všetky ťažkosti s obnovením týchto formalít sú dôsledkom práce predchádzajúceho manažmentu,“ už bez okolkov povedal majiteľ klubu Miloslav Chmeliar.

B. Benko: „V piatok by už mohol byť späť“

Nový manažment klubu osemnásobného slovenského majstra má teraz čo robiť, aby veci dotiahol do zdarného konca. V prípade Žarka Pejoviča sa to podarilo.

Rovnako promptne dotiahli v Tatrane Prešov prestupové náležitosti čerstvej posily, reprezentanta Slovenska z maďarskej Tatabánye, pravého krídelníka Tomáša Urbana.

„V prípade brankára Verkiča to vyzerá tak, že do piatku ho tu 'musíme' mať,“ tvrdil nám včera predpoludním generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko, ktorý túto agendu dáva narýchlo do poriadku.

„Vybaviť cudzinecký pobyt nie je jednoduchým procesom. Chce to čas i prístup kompetentných. Pejovič to na čiernohorskej ambasáde stihol vybaviť. Srbská má trochu iný systém vybavovania žiadostí, Verkič musel ešte čakať. Takže ako vravím, do piatku by mal byť Verkič späť, aby v sobotu mohol v Tatran handball aréne už nastúpiť proti Rhein – Neckar Löwen v prvom kole skupinovej fázy Pohára EHF. Čo sa týka T. Urbana, po podpise profesionálnej zmluvy sa museli poponáhľať, pretože 5. februára bol posledný termín na registráciu na EHF i na IHF. Aj vďaka ústretovým postojom maďarského aj slovenského zväzu hádzanej sa to podarilo.“

Líder bundesligy veľkým lákadlom

Včera predohrával Tatran Prešov slovenskú extraligu v Michalovciach. Po tomto dueli sa v tíme osemnásobného slovenského šampióna všetko upriami k sobotňajšiemu večeru.

Tatran handball aréna (THA) bude po čase zase svedkom mimoriadne príťažlivej medzinárodnej hádzanej. Do Prešova prichádza súper zvučného mena, ako trebárs vo futbale Real Madrid, líder vo svete najuznávanejšej súťaže hádzanárov Rhein – Neckar Löwen so všetkým svojimi hviezdami.

Čo meno, to vlastne reprezentant niektorej z najvyspelejších európskych krajín, aj s úradujúcim majstrom sveta, či finalistom ostatných MS v Španielsku. Nuž a takýto atraktívny súper je divácky veľkým lákadlom.

Lístky v predaji aj dve hodiny pred začiatkom

Prešovský klub v snahe vyjsť v ústrety záujemcom o vstupenky na tento hádzanársky bonbónik upravil čas predpredaja lístkov na zápas Tatrana a bundesligového lídra RNL z nemeckého Manheimu. Predpredaj v THA sa začína o 10. h a končí o 18. hodine do piatku.

Aj v sobotu v tom čase budú vstupenky k dispozícii u správcu THA L. Novotného (0905 932 967). Informácie o predaji poskytne aj obchodný manažér Tatrana Prešov R. Mihok (0915 245 923).

„Niektorí ľudia si ale nechávajú zakúpenie vstupeniek na poslednú chvíľu. Keďže stretnutie Pohára EHF Tatran Prešov – Rhein – Neckar Löwen má stanovený začiatok v sobotu 9. 2. o 20.30 h, dve hodiny pred týmto oficiálnym začiatkom otvoríme v THA pri hlavnom vstupe dve pokladnice. Vzhľadom na skutočnosť, že pri takýchto zápasoch bývajú pri turniketoch kontroly na možné nebezpečné predmety, prosíme fanúšikov, aby do THA prišli v dostatočnom časovom predstihu, aby mali čas včas zaujať svoje miesta v hľadisku,“ upozornil B. Benko.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.