Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Brankár Velkého Folkmara Petkác neinkasoval gól už 270 minút

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Nezvycajne teplé a slnecné pocasie sprevádza zaciatok najvyššej oblastnej futbalovej sútaže. Poriadne horúco je však aj na

ihriskách, kde každé mužstvo urputne bojuje o každý jeden bod. Na cele tabulky je Velký Folkmar o skóre pred Jaklovcami a Teplickou. V tesnom závese s odstupom dvoch bodov je trojica mužstiev Kluknava, Olcnava a Hnilcík. Tabulku uzatvárajú Margecany, ktorým v kolónke vítazstiev stále svieti nula. Margecanci však len raz hrali doma a trikrát vonku. A boli to práve oni, ktorí sa postarali o najväcšie prekvapenie štvrtého kola a zároven aj ukázali, aká je kvalitná prvá trieda. Dopoludnia do Letanoviec pricestovali bez ôsmich (!) hrácov základnej zostavy a dokázali uhrat remízu 1:1. Domáci však mohli zabodovat naplno, ale to by musel rozhodca Pavlovský vidiet ruku v pokutovom území. V druhom dopoludnajšom stretnutí rovnaké starosti, ako Margecany, mala aj Olcnava. Chýbali jej hráci, ktorí majú zastavenú cinnost, co sa odzrkadlilo aj na hre. Domácim Jaklovcanom však tiež chýbali viacerí hráci a tak divácku kulisu viac potešili tri góly vo Ferencuhovej sieti, ako samotný výkon oboch aktérov.

Tristopätdesiat divákov sa prišlo pozriet na kermešské derby stretnutie Bystrany Jamník. Kto však prišiel neskoršie na zápas, prepásol hned dva góly. Jamnícania už v tretej minúte prehrávali 0:2 a hlavný hrdina zápasu Ján Suchý cistý hetrik završil tesne pred prestávkou tretím gólom z pokutového kopu, nakoniec stretnutie skoncilo zaslúženým vítazstvom domácich v pomere 4:1. Suverénne si v domácom prostredí pocína Kluknava, tá novácikovi zo Spišského Hrušova nedala šancu pomýšlat na prijatelný výsledok (3:0). Futbalisti Hnilcíka sa z predošlého zápasu s Jaklovcami nepoucili, opät sa na súpera z Hrabušíc v prvom polcase len dotahovali (0:1, 1:1, 1:2, 2:2). O všetkom rozhodla druhá cast hry, ked domáci dvakrát prekonali Jendrál, Hrabušicania len dvakrát nastrelili brvno. Pašek Gelnica držal dvesto divákom vo Velkom Folkmari v napätí len prvých štyridsatpät minút. Po prestávke zavelil do útoku kanonier Polácek a domáci gólostroj sa zastavil na císle štyri. Gólman Velkého Folkmara Petkác v tomto súboji loptu zo svojej siete netahal ani raz a na svojom konte mal len jeden gól, ktorý inkasoval v úvodnom kole v Hrabušiciach. Sklamaní odchádzali domov fanúšikovia Odorína. Tí si pripravili na zápas proti Teplicke aj bubon, silné hlasivky a mohutné povzbudzovanie. Domácim hrácom to však nepomohlo. Teplicania ich od úvodných minút poriadne zaskocili a hlavne dvojica Lesnický & Marcincák zacína byt pre obrany súperov postrachom. Posledne menovaný, hoci sa v Odoríne raz zapísal do listiny strelcov, bol po stretnutí dost neštastný. V tomto derby zápase mu už asi nebolo súdené dat viac gólov, aj ked príležitostí na to mal velmi vela.

Staré známe najbližšie kolo bude velmi dramatické platí stále. Dopoludnia Pašek Gelnica hostí Kluknavu a ani jedno mužstvo iný výsledok, ako vítazstvo, nepripúšta. O pár kilometrov dalej Margecany hostia dobre rozbehnuté Bystrany. Domáci však urobia všetko preto, aby si konecne pripísali do tabulky plný bodový zásah. Tahákom kola je súboj siedmeho Jamníka proti vedúcemu Velkému Folkmaru. Pozornost sa upriami na brankára hostí, ci si udrží aj v tomto súboji cisté konto. Kvalitné stretnutie možno ocakávat v Hrabušiciach, kde sa predstavia Jaklovcania. Domáci sú doma velmi silný, hostia v tejto sezóne na súperov pôde dvakrát prekvapili zvítazili v Odoríne a v Hnilcíku im tiež nechýbalo vela k tomu, aby zabodovali. Teplicka je doma proti Hnilcíku jasným favoritom, navyše v Teplicke majú v nedelu kermeš a tradicne kermešové stretnutia sa neprehrávajú. Novácik zo Spišského Hrušova bude mat doma nelahkú úlohu proti Odoríncanom, ktorí si budú chciet napravit renomé u svojich fanúšikov. Olcnava hostí Letanovce a aj v tomto prípade sú miernym favoritom domáci. Každé stretnutie však zacína za stavu 0:0.

Potešitelným správou po štvrtom kole bolo konštatovanie, že len v jednom prípade sa cervenalo a nikto sa nepobil. Nech tomu bude tak aj v nedelnajšom piatom kole, ale už bez tej cervenej karty.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.