Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Brankár Staňa späť na farmu

Sportnet|Publikované 16. dec 2003 o 00:00

Tím zámorskej NHL WashingtonCapitals poslal slovenského brankára Rastislava Staňu späť na farmu do Portlandu v AHL. V prvom tíme Capitals

Tím zámorskej NHL Washington

Capitals poslal slovenského brankára Rastislava Staňu späť na farmu do Portlandu v AHL. V prvom tíme Capitals vystrieda Košičana ďalší brankár z farmy Maxime Ouellet. Staňa počas pôsobenia v prvom tíme odchytal dva celé zápasy, v Detroite zaznamenal ako vôbec prvý slovenský brankár víťazstvo v NHL (4:1). Okrem toho má na konte prehru v Buffale 2:5, v bránke stál ešte niekoľko minút v ďalších troch dueloch. Po návrate na farmu už cez víkend nastúpil, jeho Portland prehral v Hartforde 2:3 po predĺžení a 23-ročný Slovák si pripísal 35 úspešných zásahov. "Ouellet chytal na farme veľmi dobre a zaslúži si dostať šancu," zdôvodnil zmenu na poste tímovej dvojky generálny manažér Washingtonu George McPhee. Pôvodne druhý gólman Washingtonu Sebastien Charpentier