Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Brankár Shejbal nahradí Galiu v St. Gallene

Michal Shejbal v košickom drese. Keď ešte Košice mali mužský tím a hrali ligu... (Autor: TASR/Milan Kapusta)
SITA|Publikované 22. jan 2016 o 11:48

Hádzanársky brankár, odchovanec Košíc Michal Shejbal, bude od novej sezóny pôsobiť vo Švajčiarsku.

KOŠICE. Slovenský hádzanársky brankár Michal Shejbal bude mať od nadchádzajúcej sezóny nové pôsobisko. Naďalej zostane v zahraničí, len Rakúsko vymení za susedné Švajčiarsko.

Od súťažného ročníka 2016/2017 si od soboty 31-ročný Košičan bude obliekať dres prvoligového TSV St. Otmar St. Gallen, kam prestúpi z tímu Moser Medical UHK Krems.

"Otmar je top mužstvo a pre mňa je to výzva vrátane možnosti zahrať si v pohárovej Európe. Dohoda je na dva roky s ročnou opciou," uviedol M. Shejbal.

Odchody aj príchody

St. Gallen bojujúci vo švajčiarskej NLA o umiestnenie v prvej šestke opustia štyria dôležití hráči - Jakub Szymanski, Martin Galia, Tomáš Babák a Jost Brcker, ale klub v týchto dňoch predstavil mená kvarteta nových akvizícií, ktoré by ich mali nahradiť.

Okrem Shejbala, ktorý by mal byť nástupcom českej opory medzi troma žrďami Galiu, prichádza reprezentant ČR Ondřej Zdráhala z druholigového nemeckého ASV Hamm-Westfalen (pôsobil aj na Slovensku v MŠK Považská Bystrica), slovinská ľavá spojka Matevž Čemas a mladý Severin Kaiser z RTV Bazilej.

Michal Shejbal patril do širšieho kádra slovenskej reprezentácie, v drese ktorej štartoval na majstrovstvách sveta 2009 v Chorvátsku. Košický odchovanec nastúpil na šampionáte v dvoch stretnutiach a tiež prispel k úspechu v podobe konečného 10. miesta.

Syn slávneho otca a bývalého reprezentanta Jiřího Shejbala po prestupe z 1. MHK Košice v roku 2004 pôsobil štyri sezóny v nemeckom Goppingene, prvú polovicu ročníka 2008/2009 odchytal tiež ešte v I. bundeslige za Essen a druhú vo švédskom IFK Skovde.

Potom strávil jeden rok v maďarskom Kecskeméte, odkiaľ sa v lete 2010 vrátil do Košíc. Po prvej polovici sezóny následne odišiel do nemeckého druholigového HSC 2000 Coburg. Košický odchovanec prišiel do Kremsu v októbri 2012.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.