Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Brankár Rzeszoto penaltovým mágom v českej lige

TASR|4. mar 2003 o 13:47

Zlín 4. marca (TASR) - Synonymami superlatívov zahrnuli víkendový výkon slovenského futbalového brankára Branislava Rzeszota české média. Dvadsaťsedemročný ...

Zlín 4. marca (TASR) - Synonymami superlatívov zahrnuli víkendový výkon slovenského futbalového brankára Branislava Rzeszota české média. Dvadsaťsedemročný gólman FK Zlín zneškodnil v zápase proti domácemu Jabloncu pokutový kop a už po druhý raz v nadstavenom čase v tejto sezóne zachránil pre staronového účastníka Gambrinus ligy cenný bod. "Penaltový mág deptá sokov," uviedol český Sport, ktorý pripomína, že proti Zlínu odpískali ligoví arbitri v tejto sezóne sedem penált, z toho štyri v nadstavenom čase.

"Asi si vyberáme nováčikovskú daň. Sedem penált, to je skutočne veľa. A väčšina z nich bola diskutabilná alebo úplne nezmyselná. Ako táto posledná. Mal som plán, kam skočím, ale ešte predtým som sa poradil so skúseným Pepom Muchom. Ten mal rovnaký názor, takže nebolo čo riešiť. Človek sa rozhoduje spontánne, je to záležitosť okamihu. Raz idem vľavo, inokedy doprava, alebo zostanem stáť, tak ako na jeseň v Ostrave," skonštatoval Rzeszoto, ktorý v reprezentácii debutoval pred rokom v Teheráne proti Iránu.

Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo v úvodnom kole sezóny vyhral dvojnásobný slovenský reprezentant mikrosúboj s rodákom z Nových Zámkov v službách Baníka Ostrava Martinom Prohászkom, v nedeľu rozosmútil rodáka z Veľkého Krtíša a bývalého spoluhráča zo Žiliny Jozefa Webera (Jablonec). "Išiel som hneď za ním. Jožo sedel smutný na lavičke, tak som ho chcel povzbudiť. Povedal som mu, nech si z toho nič nerobí a poprial veľa šťastia," dodal brankár, ktorý v minulej sezóne priviedol MŠK Žilinu k titulu i do Ligy majstrov. Po odchode zo štadióna spod Dubňa však Rzeszoto vypadol zo širšej reprezentácie a napriek stabilne kvalitným výkonom na ďalšiu pozvánku márne čaká.

"Z provinčného Zlína je do národného tímu ďaleko. Keby som hral v Sparte, alebo v Slavii, bolo by to o niečom inom. Samozrejme, že chcem urobiť v kariére ďalší krok dopredu. Kto by nechcel hrať prvú ligu v Nemecku alebo vo Francúzsku," dodal Rzeszoto, ktorého v nedávnom ligovom zápase proti Viktorii Žižkov sledoval osobne aj reprezentačný kormidelník Ladislav Jurkemik.

pb mp

Súvisiace články