Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Brankár Petrík bol v Trenčíne v jednom ohni, ale nesťažoval sa, vychytal aj Demitru

Sportnet|20. sep 2004 o 00:00

Košice - Pozápasové poklepkávanie, objímanie spoluhráčmi si brankár HC Košice Imrich Petrík zaslúžil. Bol totiž oporou tímu a výraznou mierou sa

pričinil o zisk bodu na trenčianskom ľade. Petrík, ktorý bol v Košiciach aj v závere uplynulej sezóny na hosťovaní, sa z Prešova do už známeho prostredia sťahoval aj pred týmto extraligovým ročníkom. Rovnako ako v piatok proti Popradu dostal prednosť pred českým legionárom Martinom Faltrom a trénerovi Gregorovi sa za dôveru odmenil výborným výkonom.

"Veru som sa nenudil. Chvíľami som bol v jednom ohni striel. Ale nesťažujem sa. Koniec koncov pre brankára je lepšie ak má viac práce, aspoň nevychladne, nepoľaví v koncentrácii. Na druhej strane, keď je pred vami až priveľmi rušno, vždy to viac smrdí inkasovaným gólom," prehodil po stretnutí dobre naladený len 20-ročný gólman. Vývoj zápasu nebol podľa košických predstáv. Dukla viedla 2:0. Ale Petrík vraj čierne - pesimistické myšlienky odháňať nemusel. "Do konca ostávalo stále dosť času a ja som chlapcom veril. Veril som, že sa presadíme aj v koncovke, že zlepšíme streľbu, že budeme pred trenčianskym brankárom dôraznejší." Do karát hrali východniarom časté vylúčenia. Dvakrát sa totiž Košičania presadili pri početnej výhode. "Vylúčení bolo dosť na oboch stranách. Rozhodca to držal pevne v rukách, pískal prísne, preto bolo toľko trestov. Keď hráte presilovku, vždy môžete viac dúfať v obrat. Nakoniec sa nám aj podaril. Azda nám to takto pôjde aj ďalej. Zdá sa, že arbitri nasadili dosť prísny kurz, kto dokáže trestať súperove vylúčenia, bude zbierať body ľahšie," myslí si I. Petrík. Diváci v Trenčíne si pozorne všímali najmä akvizície z NHL. A tie mal viac v merku aj hosťujúci strážca svätyne. "Keď bol na ľade útok Hossa, Demitra, Gáborík, tak sme sa zväčša bránili. Ťažko sa bránia takýto hráči. Vedeli nás dostať pod tlak, najmä Hossa často prenikal cez našu obranu, z tohto tria mal určite najviac príležitostí."

Rozhodnutie mal desať sekúnd pred koncom na hokejke Pavol Demitra. Petrík ho však "skrotil". "Po vyšachovaní obrany strieľal celkom osamotení spomedzi kruhov. Demitra je hráč, ktorý v takejto pozícii brankára netrafí, namieril to dole pod vyrážačku, ale stihol som zareagovať."

Modro-bielych remíza spod hradu Matúša Čáka potešila. A Petríkovi dozaista trochu stúplo aj sebavedomie. "Myslím, že to sa týka celého kolektívu. Po takomto zápase si veríte viac. Teší nás výsledok, ale nemôžeme byť nespokojní ani s tým, čo sme ukázali. Možno je dobre, že sme hrali s Duklou už teraz. Predsa len trebárs pre Hossu to bol prvý zápas v extralige v tejto sezóne. S Demitrom či Gáboríkom sa síce poznajú z reprezentácie, ale pri presilovkách im ešte súhra viazla."

Už v utorok sa Košičania predstavia na domácom ľade v stretnutí so Skalicou a Imrich Petrík vie celkom presne, ako by mal tento zápas vyzerať. "Opäť by sme mali potešiť našich fanúšikov. Jednak tým, že zabodujeme naplno a jednak tým, že sa aj herne v porovnaní so stretnutím s Popradom posunieme ďalej. Predsa len súťaž sa len rozbieha. Stále je čo dolaďovať, od stretnutia k stretnutiu by to malo byť lepšie."

Súvisiace články