Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Brankár Peter Hričina tentoraz hokejky nelámal

Sportnet|Publikované 13. nov 2002 o 23:00

Trebišov - Prvoligoví hokejisti Trebišova sa pred utorňajším súbojom v Banskej Bystrici netajili túžbou zabodovať. Pravda, zároveň si uvedomovali, že

z tamojšieho štadióna, ktorý sa zvonku podobá na dlhý letecký hangár, si už veľmi dávno nepriviezli ani bod. V utorok však od začiatku naznačovali, že pod Urpínom veru kožu lacno nepredajú. Dokonca ešte šesť minút pred koncom viedli rozdielom dvoch gólov 4:2, ale najprv Čtvrtníček a po ňom obranca Grman rozhodli o deľbe bodov. Pre Trebišovčanov, ktorí v tejto sezóne ešte na ľade súpera nezvíťazili, to bola dosť studená sprcha. "Najviac nás mrzí, že sme sľubne rozohraný zápas nedotiahli do víťazného konca. Pritom nás v závere opustilo šťastie, keď za stavu 3:4 netrafil Horňák prázdnu bránu a z následného protiútoku sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Nič sa nedá robiť, taký je hokej," prezradil brankár HK VTJ Trebišov Peter Hričina, ktorý mal aj napriek spomenutým faktom kusisko šťastia. V troch prípadoch ho totiž od inkasovaného gólu zachránili nastrelené žŕdky z hokejok domácich hráčov.

Peter Hričina je známy tým, že ak mu nevyjde zápas alebo dostane hlúpy gól, od zlosti prelomí hokejku. Niežeby bol neurotický nervák, ale jednotlivé stretnutia dosť prežíva a každý neúspech tento víťazne naladený typ ťažko prežíva. Jeho hokejka predčasne "ukončila" svoju činnosť v derby zápase v Michalovciach a veľa nechýbalo a bola by skončila rovnako aj v prvom domácom súboji proti Banskej Bystrici (4:5). "Teraz si hokejky už viac šetrím a preto ich nelikvidujem. Mám novú sadu, takže si ju chcem čo najdlhšie zachovať. Priznávam sa, že po vyrovnávajúcom góle som mal na to sto chutí, ale ovládol som sa. V Michalovciach som to urobil preto, lebo sme krátko pred koncom dostali gól, po ktorom bolo o našej prehre už viac-menej rozhodnuté," pripustil zvolenský rodák, na ktorého sa však rodinní príslušníci v neďalekej Banskej Bystrici neboli pozrieť. Mama mala pracovné povinnosti a otec trénuje v Leviciach, musel sa teda uspokojiť iba s prítomnosťou priateľkinej sestry.

Zajtra trebišovskí hokejisti privítajú na svojom ľade vo východoslovenskom derby HK VTJ Farmakol Prešov, čo je dostatočná záruka kvalitného hokeja. "Aj my sa na stretnutie so Šarišanmi veľmi tešíme. Proti Ružinovu sme podali výkon, ktorý divákov určite uspokojil. Verím teda, že nás zajtra podporia a že znovu prídu v hojnom počte. Zajtra očakávame vyrovnaný zápas, v ktorom isto veľa gólov nepadne. Bol by som veľmi rád, ak by som ich inkasoval menej ako môj náprotivok," dodal dvadsaťročný brankár Trebišova.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.