Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Brankár M. Popčák ide na rok do Bardejova

Sportnet|Publikované 11. sep 2008 o 22:00

O služby Maroša Popčáka, brankára majstrovského Tatranu Prešova slovenskej juniorskej hádzanárskej reprezentácie, sa intenzívne zaujímal extraligový

MHC Edymax Bardejov. Tréner S. Krok po stretnutí bardejovského nováčika s prešovským majstrom nám tvrdil, že má kladný prísľub majiteľa Tatranu Miloslava Chmeliara.

PREŠOV. Včera sa nám podarilo zistiť, že najbližšie hádzanárske dni M. Popčáka budú spojené s bardejovským klubom.

V Tatrane je konkurencia na brankársky post silná. Po tom, čo v lete šiel tréner Prešovčanov R. Trtík na sústredenie do Chorvátska bez gólmanov, teraz si môže vyberať. Prešov na päť rokov získal člena širšieho kádra českej reprezentácie z HC Gumárny Zubří Jakuba Krupu. V príprave i v premiére v Bardejove trénera uspokojili výkony Ľuboša Kaminského, po operácii sa rozohráva Michal Meluš. "M. Popčák je nesporne talent, ale potrebuje pravidelne chytať. Keďže u nás by sa medzi extraligové žrde dostal ťažko, súhlasili sme teda s jeho uvoľnením. S MHC Edymax Bardejov sme sa dohodli na hosťovaní do 30. júna 2009. S tým, že Bardejovčania s ním rátajú na post brankárskej jednotky. Ak sa doriešia potrebné formality, mohol by M. Popčák za nový klub chytať už v najbližšom zápase v Bratislave," potvrdil nám informáciu M. Chmeliar.

Doma s Hranicami i Košicami

Mužstvo Tatranu Prešov po jasnej výhre (36:22) v úvodnom kole slovenskej extraligy v Bardejove, vstúpi cez víkend aj do bojov v českej Zubr extralige. V sobotu o 18. hodine sa začne v Tatran handball aréne stretnutie Prešov - Hranice. Na druhý deň, v nedeľu o 16. hodine sa v hale na Baštovej ulici stretnú tradiční rivali. Tatran Prešov hostí v druhom kole slovenskej extraligy hádzanárov IS Košice.

Prešov na televíznych obrazovkách

Začiatkom budúceho mesiaca vstúpia Prešovčania aj do bojov v Lige majstrov. M. Chmeliar nám v tej súvislosti prezradil, že bol už oslovený manažérom Slovenskej televízie J. Šišolákom, čo sa týka možností televíznych prenosov. "Vyzerá to tak, že zápasy Tatranu v Lige majstrov by sme mohli sledovať na športovom kanále STV 3," vyrukoval s novotou M. Chmeliar. "J. Šišolák tiež vravel, že okrem vybraných zápasov slovenskej hádzanárskej extraligy, v spolupráci s Českou televíziou by radi ponúkli slovenským divákom aj niektoré stretnutia Prešova v českej Zubr extralige."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.