Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Brankár Fedor hlavným strojcom víťazstva v Topoľčanoch

Sportnet|Publikované 18. okt 2004 o 22:00

Košice Hrdinom piatkového stretnutia jedenásteho kola prvej hokejovej ligy medzi Topoľčanmi a Trebišovom bol brankár HK VTJ Ivan Fedor. K tesnému

víťazstvu hostí 2:1 prispel vynikajúcim výkonom, ktorý korunoval neuveriteľným počtom zásahov. Celkovo naňho mierilo 55 striel, z ktorých pustil za svoj chrbát jedinú v jedenástej minúte z hokejky domáceho Račeka. Potom to už bol len súboj topoľčianskych útočníkov s vynikajúcim gólmanom hostí, z ktorého vyšiel víťazne brankár zemplínskeho celku. "Neviem, či to bol môj najväčší počet zásahov počas jedného zápasu v mojej doterajšej kariére, ale určite to bol jeden z mojich najvydarenejších odchytaných duelov. Mal som síce aj viackrát šťastia, keď zopárkrát tancoval puk na bránkovej čiare a v prostrednej časti zápasu po strelách domácich dvakrát zazvonila žrď, ale to patrí k tomu," spokojne bilancoval piatkový duel brankár trebišovského celku Ivan Fedor, ktorý v posledných majstrovských zápasoch preukázal výbornú formu. Nárast výkonnosti si vysvetľuje predovšetkým pocitom istoty postu tímovej jednotky i stabilnej dôvery od trénera HK VTJ Alexandra Szücsa.

Keďže Trebišov je farmou extraligového HC Košice, zaujímalo nás, či Ivan Fedor neuvažuje nad tým, že si ho tréner Košíc Dušan Gregor vytiahne do prvého mužstva? "Nie je to v mojej kompetencii, to je záležitosť iných. Ja sa snažím chytať najlepšie, ako len viem. V Košiciach je stabilná brankárska dvojica Petrík Falter a nad odchodom do iného klubu zatiaľ neuvažujem. Som kmeňovým hráčom Košíc, ktoré jediné môžu rozhodovať o mojom ďalšom účinkovaní," doplnil odchovanec košického hokeja, ktorý okrem trebišovského a košického obliekal aj dresy Popradu a Prešova.

Dnes o 17.00 hod. privítajú Zemplínčania pred vlastným obecenstvom predposlednú Považskú Bystricu, ktorá naposledy porazila na domácom ľade Banskú Bystricu kuriózne 1:0. Keďže už v Topoľčanoch odštartovala druhá štvrtina súťaže, nie je bez zaujímavostí, že v prvom vzájomnom súboji týchto súperov zvíťazili Trebišovčania na Považí 7:0! "To je síce pravda, ale keby sme však po prvej tretine prehrávali 0:5, nemali by sme čo namietať. Vtedy nám zápas mimoriadne vyšiel, čo odzrkadľoval aj konečný výsledok, no to neznamená, že aj dnešný zápas sa bude niesť v rovnakom duchu. Viem, že sa od nás bude očakávať iba víťazstvo, ale dúfam, že kvôli tomu súpera nepodceníme," dodal na záver Ivan Fedor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.