Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Brankár dozrieva ako víno, hovorí Peter Falatovič

Sportnet|Publikované 12. dec 2002 o 23:00

Trebišov Najlepším brankárom v tretej futbalovej lige sa tohoto roku, podobne ako vlani, stal trebišovský odchovanec Peter Falatovič. V šesťročnej

histórii východniarskej jedenástky sa tento 22-ročný gólman ocitol po druhý raz. Tentoraz opäť nechýbal z jasného dôvodu - spomedzi ôsmich brankárov, ktorí sa objavili na anketových lístkoch, získal najviac dvanásť hlasov. Po vlaňajšom úspechu sa netajil tým, že získava novú motiváciu i podnet do ďalšieho futbalového života. Svoje predsavzatie začal napĺňať v jarnej časti súťaže, v ktorej patril k oporám svojho celku. Vyrovnanú výkonnosť si udržal aj počas jesennej časti nového ročníka. V dobrom svetle sa ukázal nielen on, ale aj jeho ďalší spoluhráči a tak nečudo, že medzi najlepšími futbalistami regiónu nechýbali Marián Timko a Štefan Voroňák. Posledne menovaný si to už namieril do Podbrezovej a podľa našich informácii by sa mal s trebišovským dresom rozlúčiť aj skúsený stopér Timko.

Účasť medzi najlepšími treťoligistami už otvorila dvere do vyššej súťaže viacerým hráčom, preto sme boli zvedaví, či tomu je aj v prípade 22-ročného brankára Slavoja. "Snom každého hráča je hrať najvyššiu súťaž. Verím, že sa to podarí aj mne. Zatiaľ som v Trebišove spokojný a zrejme ešte nedozrel ten správny čas na odchod. Brankár dozrieva ako víno, čím je starší, tým je lepší," hovorí s úsmevom P. Falatovič.

Priznal, že v tomto roku ani nečakal, že sa opäť môže dostať do jedenástky, lebo záver sezóny sa mu vôbec nevydaril. "Počas celého roka som sa snažil podávať vyrovnané výkony, škoda, že v závere na mňa i spoluhráčov prišiel útlm a stratili sme vedúce postavenie v tabuľke. Nebyť tohto záveru, mal by som z celého roku lepší pocit," prezrádza trebišovský brankár. Najviac ho hnevá súboj s Vranovom o prvú priečku. "Spoluhráčov som nepodržal ani v Stropkove, no najviac ma mrzí zápas Vranovom. V domácom prostredí sme dostali tri góly, z ktorých Vranovčania dali dva," krúti hlavou nad domácou prehrou P. Falatovič. Trebišovčania nezvládli dôležitý súboj s Bukocelom a stratili prvú priečku i možnosť získať titul jesenného kráľa. Nič to však nemení na skutočnosti, že počas tejto časti hry patrili k favoritom a s týmto prívlastkom nastúpia aj v jarnej odvete, aby sa pokúsili zabojovať o postup. "Pred odvetou máme dobrú východiskovú pozíciu, ale všetko sa bude odvíjať od toho, či káder zostane pokope. Trebišov si druhú ligu zaslúži a ja verím v postup." Vo vyššej súťaži by si rád zahral hlavne v drese Slavoja, no nebráni sa ani odchodu z tohoto zemplínskeho celku. "K odchodu mi snáď chýba aj trocha šťastia. Patrím do generácie mladších brankárov, ktorých čas ešte len príde. Stále sa mám čo učiť a každý tréner mi niečo dal, no najviac som získal od Emila Sudimáka, ktorý mi dal vlani dôveru i možnosť chytať III. ligu. Oveľa lepšie sa mi chytá pod tlakom, keď musíme vyhrať a snáď aj preto mi záver jesennej časti nevyšiel, pretože ten tlak už nebol taký citeľný. V predchádzajúcich sezónach sme stále jeseň zbabrali a na jar bojovali o záchranu. Aj preto nemám na moje posledné tohtoročné výkony najlepšie spomienky," prezradil P. Falatovič. Ako priznal, jeho najväčšou slabinou je psychická stránka, ktorej stále venuje v príprave najviac času. Trebišovské obrana patrila medzi najlepšie v súťaži, za ňou vynikol aj brankár. "Na spoluhráčov som nemusel veľmi kričať, lebo obrana bola zohraná veľmi dobre. Keď jej sa nedarilo, podržal som ju a to platilo aj v opačnom garde," smeje sa P. Falatovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.