Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Brankár Belán na vedľajšej koľaji

Sportnet|14. nov 2006 o 00:00

Michalovce - Zdá sa, že MFK Zemplín Michalovce v blízkej budúcnosti opustí ďalšia opora. Brankár Norbert Belán už v sobotu v Humennom nebol ani na

lavičke náhradníkov a podľa všetkého káder čoskoro opustí. Pritom pred zemplínskym derby odchytal sedem celých stretnutí v majstrovskej súťaži i Slovenskom pohári, v ktorých mužstvo Ladislava Molnára podávalo sympatické výkony a konečne aj bodovalo. "To, že odídem, bolo známe už dávnejšie. K tomuto názoru som dospel už po septembrovom vyhodení Ľubomíra Horochoniča. S vedením klubu sme sa však dohodli, že mužstvu pomôžem až do konca jesennej časti, preto som bol naďalej v kádri. S motiváciou som problém nemal, veď som chytal aj za seba," prezradil Norbert Belán.

V Humennom dostal šancu premiérovo v sezóne český gólman Dominik Rodinger, ktorý nesklamal. Mužstvo viackrát podržal, takže šancu zrejme dostane aj v sobotňajšom domácom vystúpení proti Prešovu. "V mojom prípade platí to, na čom sme sa dohodli už dávnejšie - mužstvu budem k dispozícii dovtedy, kým ma bude potrebovať. To znamená, že s chlapcami budem normálne trénovať, ale pravdepodobne si už nezachytám. A keby som aj mal, neviem, či by to bolo možné, keďže môj dres patrí teraz Dominikovi. Akurát, že moju jednotku na ňom nahradila jeho tridsiatka," doplnil 33-ročný brankár, ktorý sa počas kariéry do Michaloviec už dvakrát vrátil, naposledy pred vyše troma rokmi z Dunajskej Stredy.

Zaujímalo nás, kam povedú jeho kroky. Interes o jeho služby ešte v lete alebo vlani prejavili popredné kluby z prvej ligy. Aj keď Norbert Belán ešte momentálne netuší, kde si zachytá v jarnej časti, neodpustil si svoju typicky polovážnu prognózu. "Fakt ešte netuším, kde budem, ale napríklad vo Veľkých Revištiach majú celkom pekný štadión, mužstvo šliape, neprehralo už sedem zápasov, je tam nový tréner. Napokon po odchode z Humenného som tam istý čas chytal ešte piatu ligu, takže možno budem tam, možno inde. Neviem, uvidíme," dodal.

Súvisiace články