Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Brankár Anaheimu Giguere má najväčšiu zásluhu na postupe do finále play off

TASR|17. máj 2003 o 12:07

Anaheim 17. mája (TASR) - Senzačné tohtoročné víťazné ťaženie hokejistov Anaheimu graduje neuveriteľným spôsobom. Mužstvo z Kalifornie, ktoré na ceste ...

Anaheim 17. mája (TASR) - Senzačné tohtoročné víťazné ťaženie hokejistov Anaheimu graduje neuveriteľným spôsobom. Mužstvo z Kalifornie, ktoré na ceste do finále Stanley cupu postupne vyradilo Detroit, Dallas i Minnesotu, stojí na prahu historického úspechu. Maximálne sedem zápasov ho delí od zisku najvzácnejšej trofeje v najprestížnejšej svetovej hokejovej súťaži.

O tomto fakte rozhodol v noci z piatku na sobotu štvrtý zápas semifinálovej série play off Západnej konferencie s Minnesotou, ktorý Giguere a spol. vyhrali 2:1.

Vďaka hladkému skóre 4:0 na zápasy získali celú semifinálovú sériu pre seba v najrýchlejšom možnom čase. Najväčšou oporou Anaheimu aj v týchto dueloch bol výborný brankár Jean Sebastian Giguere, ktorý v celej semifinálovej sérii dostal od strelcov Minnesoty iba jediný gól. Aj ten padol až v spomínanom štvrtom zápase z hokejky Brunetta. Preto nie div, že zákroky J. S. Giguera mnohokrát privádzali do zúfalstva aj najproduktívnejšieho hráča a najlepšieho strelca doterajšieho priebehu play off NHL Mariána Gáboríka z Minnesoty, ktorý brankára "divých káčerov" z Anaheimu neprekonal ani z tých najčistejších šancí, ani pri samostatných nájazdoch.

"Až teraz sa všetko vlastne začína," citoval v sobotu český internetový server idnes.cz hrdinu doterajšieho poriadne prekvapujúceho priebehu záverečných bojov o Stanley cup.

Prvou hviezdou posledného semifinálového duelu play off Západnej konferencie Anaheim - Minnesta 2:1 však bol útočník Adam Oates, autor oboch gólov v sieti Minnesoty. Na oba mu nahral Mike Leclerc, takže trojicu Oates, Giguere a Leclerc zaslúžene vyhlásili za tri hviezdy tohto duelu.

Súvisiace články