Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Brankár Almáši zabezpečil pre Podhradie remízu

Sportnet|30. okt 2006 o 00:00

Krh. Podhradie - Po sobotňajšom piatoligovom dueli futbalistom Krh. Podhradia ostali oči takmer pre plač. Po nevýraznom výkone síce neprerušili

niekoľko sezónnu domácu neporaziteľnosť, ale úlohu favorita nepotvrdili. Hostia z Prakoviec plávajúci v dolnej časti tabuľky si odviezli po remíze 1:1 cenný bod, keď prvý v tejto sezóne uchmatli v Ťahanovciach.

Domácim sa nepodarilo zachytiť úvod a po hlavičke Bulíka, ktorá smerovala nad bránu hostí a nevýraznom zakončení Mázika sa dostavil trest v podobe inkasovaného gólu. Po úniku Leška jeho krížny center našiel nekrytého Lapšanského a ten hlavičkou z "päťky" nedal domácemu gólmanovi šancu. Za hranie rukou hosťujúceho hráča v šestnástke mali domáci výhodu penalty, ktorú po polhodine hry premenil exekútor Almáši vo vyrovnávajúci gól. "Začiatok zápasu nám nevyšiel a inkasovali sme lacný gól po chybe v obrannej činnosti. Našťastie rozhodkyňa už po tretej ruke v pokutovom území ukázala na značku bieleho bodu a dokázali sme streliť vyrovnávajúci gól," uviedol tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň. Druhý polčas sa niesol v znamení zahodených tutoviek a šancí zo strany domácich útočníkov Klinka a Piatera. Tí poriadne rozchytali gólmana hostí a hra sa presunula na polovici súpera. Prakovčania bránili o desiatich nerozhodný výsledok a úspešne odolávali náporu. Z ojedinelých brejkov mohli ťažiť Lapšanským a Regecom, ale víťazný gól už nepadol. "Súpera, ktorý nepatril ku kvalitnejším, sme jednoznačne podcenili a naša hra bola často veľmi statická. Pod stratu bodov sa výrazne podpísala aj nedostatočná tréningová dochádzka, nakoľko sa niektorí hráči zídu akurát na majstrákoch v sobotu či nedeľu. Netrénovanosťou strácajú cit pre prácu s loptou. Oslabený káder o kľúčových hráčov zo základu Bodnára a Dostála som musel nahradiť opäť dorastencami bez väčších skúseností. Šancí sme mali hlavne v druhom polčase niekoľko, ale šťastie hosťom žičilo i vďaka našej neschopnosti pri zakončení finálnych prihrávok. Neraz ich podržal i dobre chytajúci brankár," uviedol nespokojný tréner L. Deméň.

Súvisiace články