Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Boženík môže byť rád. Tréner, ktorý ho získal, ostáva vo Feyenoorde

Dick Advocaat. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. apr 2020 o 18:50

Dick Advocaat predĺžil zmluvu o jeden rok.

ROTTERDAM. Holandský futbalový klub Feyenoord Rotterdam predĺžil zmluvu o jeden rok s trénerom Dickom Advocaatom.

Sedemdesiatdvaročný kouč by tak mužstvo, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík, mal viesť do konca sezóny 2020/2021.

Advocaat prišiel do Feyenoordu v októbri minulého roka, keď nahradil Jaapa Stama. V prerušenej sezóne patrí tímu v holandskej lige tretie miesto za Ajaxom Amsterdam a AZ Alkmaar.

"Ešte pred tým, než sa všetko zastavilo, sme všetci spolu vo Feyenoorde začali robiť niečo výnimočné. Niečo sa začalo v mužstve budovať. Ja, hráči a realizačný tím toho chceme byť súčasťou aj naďalej. Prácu chceme dokončiť," uviedol Advocaat.

Známy tréner vyhral so Zenitom Petrohrad Pohár UEFA aj európsky Superpohár (2008), okrem iných viedol PSV Eindhoven, Glasgow Rangers, Fenerbahce Istanbul či Sunderland a tiež reprezentácie Holandska (3-krát), Ruska, Belgicka, Kórejskej republiky, Spojených arabských emirátov aj Srbska.

Boženík bol jednou zo zimných posíl, ktoré si Advocaat vyhliadol. Slovenskému útočníkovi sa v úvode jarnej časti darilo a vybojoval si miesto v základnej zostave Feyenoordu.

Súvisiace články