Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Bowman by mal ostať s Detroitom i v budúcej sezóne

TASR|7. jún 2001 o 16:19

Detroit 7. júna (TASR) - Najúspešnejší hokejový tréner v histórii zámorskej NHL Scotty Bowman by mal podľa zdrojov blízkych vedeniu Detroitu Red Wings zotrvať v klube i v nasledujúcej sezóne. Telekonferencia s Bowmanom ...

Detroit 7. júna (TASR) - Najúspešnejší hokejový tréner v histórii zámorskej NHL Scotty Bowman by mal podľa zdrojov blízkych vedeniu Detroitu Red Wings zotrvať v klube i v nasledujúcej sezóne. Telekonferencia s Bowmanom a generálnym manažérom červených krídiel Kenom Hollandom je naplánovaná na štvrtkové popoludnie.

O Bowmanovom odchode z hokeja sa začalo špekulovať v roku 1998, keď sa podrobil operácii a vynechal začiatok sezóny 1998/99. V novembri minulého roku absolvoval v úlohe kouča už svoj 2000. zápas a majiteľ Detrotiu Mike Ilitch pri tejto príležitosti poznamenal: "Môže tu trénovať, koľko bude chcieť".

Šesťdesiatsedemročný Bowman začal svoju plodnú kariéru v NHL v sezóne 1967/68 s tímom St. Louis, ktorý priviedol trikrát za sebou do finále play off. Jeho veľké dni prišli počas pôsobenia v Montreale, Pittsburghu a Detroite, s ktorými vybojoval dohromady osem Stanleyho pohárov. V roku 1991 ho vymenovali za člena hokejovej Siene slávy.

Súvisiace články