Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Bourquova sedemdesiatsedmička je už v Bostone "posvätným" tabu

TASR|5. okt 2001 o 13:11

Boston 5. októbra (TASR) - Pred úvodným zápasom Bostonu Bruins v 85. ročníku NHL predstavitelia klubu slávnostne vyvesili nad ľadovú plochu dres legendárneho obrancu Raymonda Bourqua s číslom 77...

Boston 5. októbra (TASR) - Pred úvodným zápasom Bostonu Bruins v 85. ročníku NHL predstavitelia klubu slávnostne vyvesili nad ľadovú plochu dres legendárneho obrancu Raymonda Bourqua s číslom 77, ktorý má už v Bostone aj vlastnú ulicu.

Hokejista, ktorý v Bostone strávil dvadsať sezón kariéry, aby sa mu v 21. po odchode do Colorada Avalanche splnil obrovský sen - zisk Stanleyho pohára, počas slávnosti povedal: "Je to výborný pocit byť opäť doma." Po týchto slovách spoločne s jeho rodinou zdvihol transparent s nápisom: "Mrzí ma, že som pre vás nevyhral Stanley Cup, ale predovšetkým vám chcem povedať, že Boston je mojím domovom a miestom, kam v skutočnosti patrím."

Na ceremónii sa zúčastnili aj ďalší štyria bývalí hráči, ku ktorých dresom sa v noci na piatok pripojila Bourqova sedemdesiatsedmička - Milt Schmidt, John Bucyk, Bobby Orr a Phil Esposito.

Päťnásobný držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu súťaže a najužitočnejší hráč (MVP) zápasu hviezd z roku 1996 dostal pri slávnosti niekoľko zaujímavých darov - snežný skúter od majiteľov bostonskej haly Fleet Center, mramorovú platničku od bývalých spoluhráčov z tímu medveďov, skriňové hodiny od klubu alebo striebornú hokejku od komisára NHL Garryho Bettmana.

Starosta Bostonu Tom Menino vyhlásil štvrtok za Deň Raya Bourqua a premenoval ulicu Causeway pred štadiónom na Rad Raya Bourqua.

br ph

Súvisiace články