Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Bourquov syn mal chuť ukradnúť Stanleyho pohár

TASR|11. jún 2001 o 12:31

Denver 11. júna (TASR) - Hokejista Colorada, na ktorého sa po víťaznom siedmom zápase o Stanleyho pohár sústredil najväčší záujem verejnosti, bol obranca-veterán Ray Bourque. Vyše 40-ročný dlhoročný hráč Bostonu vybojoval v drese Avalanche svoj prvý St

anley Cup v kariére a bola pri tom celá jeho rodina. Syn Christopher plný emócií dokonca položartom priznal, že keď mal cennú trofej v rukách, mal chuť odniesť si ju domov do izby.

Bourquovci všetko veľmi napäto prežívali už pred rozhodujúcim zápasom proti New Jersey. "Úplne šalel. Behal po dome a bol strašne nervózny," popísal chvíle pred duelom Bourquov syn Christopher, ktorý ide v otcových šľapajách a hrá hokej na svojej strednej škole v Bostone. Pre pätnásťročného mladíka bol triumf jeho otca jednou z najkrajších chvíľ v živote. "Toto je najkrajšia vec, aká sa mi stala, aj keď sa stala jemu," popísal svoje pocity. Po oslavách na ľade a v šatni Avalanche dovolili Christopherovi odniesť trofej lorda Stanleyho zo šatne do miestnosti, kde sa konala pozápasová tlačová konferencia. "Bolo to neuveriteľné. Rozmýšľal som, či to neukradnem," žartoval Bourque junior, ktorý svojho otca sprevádzal aj do haly, kde naňho na telefonickej linke čakal kanadský premiér Jean Chretien s blahoželaním.

Súvisiace články