Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Boston si poistil oporu zadných radov McLarena

TASR|2. aug 2001 o 11:21

Boston 2. augusta (TASR) - Vedenie tímu zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins predĺžilo v stredu o ďalší rok zmluvu s obrancom Kyleom McLarenom a útočníkom Jayom Hendersonom

.

"Sme veľmi radi, že obaja hráči zostávajú aj naďalej v našom tíme. Kyle je dôležitou súčasťou obrany. Už je konečne zdravý a pripravený nastúpiť do prípravného kempu. Určite pomôže aj ostatným mladým hráčom včleniť sa do kolektívu tak, ako pomohli skúsení borci pred pár rokmi jemu. Henderson je mladý a talentovaný a môže z neho vyrásť kvalitný hráč NHL. Dúfame, že sa o svoje miesto v kempe zdravo pobije," povedal generálny manažér Bruins Mike OďConnell.

Dvadsaťštyriročný defenzívny obranca McLaren je už šiesty rok výraznou oporou zadných radov "medveďov". V Bostone strávil doteraz svoju celú kariéru v NHL. Nastúpil v 379 zápasoch, strelil 34 gólov a pripísal si 82 asistencií. V uplynulej sezóne sa objavil na ľade v drese Bruins v 58 zápasoch, v ktorých mal bilanciu 5 gólov a 12 prihrávok.

Aj dvadsaťtriročný Henderson spojil dosiaľ celú svoju zámorskú kariéru s tímom Bostonu, no za tri roky svojho pôsobenia tu stihol odohrať len 33 zápasov s bilanciou 1 gólu a 3 prihrávok. V minulej sezóne sa na ľad NHL dostal len 13-krát a zaznamenal jediný bod.

Súvisiace články