Boston postúpil do play off, Gáborík asistoval

Hokejisti Bostonu počas ceremoniálu pred zápasom s Buffalom.
Hokejisti Bostonu počas ceremoniálu pred zápasom s Buffalom. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. apr 2013 o 07:04

Detroit prehral v Calgary a výrazne si skomplikoval šancu na účasť vo vyraďovacej časti.

BOSTON. Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v stredajšom zápase NHL plnom emócií v domácej TD Garden s Buffalom 2:3 po samostatných nájazdoch.

Vďaka bodu sa dotiahli na doterajšieho lídra Severovýchodnej divízie z Montrealu a zabezpečili si ako piaty tím súťaže miestenku do play off.

Stretnutie v TD Garden bolo prvou veľkou športovou udalosťou v Bostone od pondelkových udalostí na miestnom maratóne.

Domáci napĺňali 59 minút víťazné očakávania fanúšikov, 27 sekúnd pred záverom riadneho hracieho času však vyrovnal pri hre šiestich proti štyrom na 2:2 hosťujúci Cory Hodgson. V samostatných nájazdoch uspel jedine Drew Stafford.

Po zápase sa oba tímy zhromaždili v strede ľadovej plochy, zdravili fanúšikov, ktorí mohutne kričali: "U-S-A!"

Slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 26:57 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici. Hosťujúci Andrej Sekera bol s 27:39 min najvyťaženejším hráčom zápasu.

Na víťaznom góle Columbusu Fiodora Ťutina na ľade Anaheimu sa podieľal asistenciou Marián Gáborík, ktorý odkorčuľoval takmer 20 minút a prezentoval sa piatimi strelami.

Ťutin skóroval v 63. min, Columbus vyhral nad Ducks 3:2 po predĺžení, keď Blue Jackets dokázali dvakrát vyrovnať vedenie domácich a napokon dosiahli piate víťazstvo v rade.

Posunuli sa na 8. priečku Západnej konferencie o dva body pred Detroit, ktorý prehral 2:3 v Calgary a výrazne si skomplikoval šancu na účasť vo vyraďovacej časti.

Peter Budaj strávil v bránke Montrealu prvú tretinu, domáci hokejisti Pittsburghu ho zo deviatich striel prekonali trikrát. Banskobystričan potom uvoľnil miesto Careymu Priceovi. Montreal napokon prehral na ľade lídra Východnej konferencie 4:6.

Výsledky stredajších stretnutí NHL:

Boston - Buffalo 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Paille (C. Kelly), 35. Kelly (Paille, Ference) - 19. Vanek (Ehrhoff, Ennis), 60. Hodgson (Vanek, Stafford), rozhodujúci sam. nájazd Stafford

Pittsburgh - Montreal 6:4 (3:0, 2:2, 1:2)

Góly: 8. B. Sutter (Niskanen, Letang), 10. Morrow (Dupuis, C. Adams), 20. Iginla (Kunitz, Letang), 25. Morrow (Bennett, Niskanen), 31. B. Sutter (Morrow, T. Kennedy), 46. D. Murray (Iginla) - 28. B. Gionta (Prust, Eller), 38. Galchenyuk (Eller, Moen), 45. Dumont (Desharnais, Pacioretty), 60. A. Markov (Desharnais, Y. Weber)

Peter Budaj (Montreal) chytal v prvej tretine, mal šesť úspešných zákrokov.

Calgary - Detroit 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 14. Stempniak (Sarich, Bärtschi), 43. Begin, 53. Begin (Horák) - 33. Nyquist (Andersson, Cleary), 58. Franzén (Quincey, B. Smith)

Anaheim - Columbus 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 12. Vatanen (Getzlaf, Perry), 45. Steckel (Palmieri, Souray) - 37. Comeau (Wisniewski), 50. Calvert (Dubinsky, Prout), 63. Ťutin (Foligno, GÁBORÍK)