Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Borussia zdolala Bayern 3:1 a na čele tabuľky má náskok už 13 bodov

SITA|26. feb 2011 o 18:24

Futbalisti Mainzu zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 24. kola I. bundesligy na pôde Hoffenheimu 2:1.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v šlágri 24. kola I. bundesligy na pôde úradujúceho národného majstra Bayernu Mníchov pomerne hladko 3:1. Skóre duelu otvoril v 9. minúte paraguajský útočník Lucas Barrios, o sedem minút dokázal odpovedať brazílsky stredopoliar Luiz Gustavo.

O dve minúty sa však Borussia opäť dostala do vedenia zásluhou tureckého stredopoliara Nuriho Sahina. Hostia v druhom dejstve ešte pridali tretí gól, keď sa podarilo skórovať nemeckému obrancovi Matsovi Hummelsovi.

Borussia má momentálne na čele tabuľky 13-bodový náskok pred druhým Bayerom Leverkusen, ktorý má však zápas k dobru. Bayern je štvrtý.

Hráči Mainzu zvíťazili na pôde Hoffenheimu 2:1. Víťazný gól hostí strelil štyri minúty pred koncom kolumbijský stredopoliar Elkin Soto. Slováci pôsobiaci v Mainzi do diania duelu nezasiahli, Radoslav Zabavník len zohrieval lavičku náhradníkov, kým Miroslav Karhan nebol ani na zápasovej súpiske.

Mainz sa nachádza na piatom mieste so ziskom 40 bodov a na štvrtý Bayern má dvojbodové manko.

Kolín zvíťazil nad Freiburgom 1:0, o jediný presný zásah sa postaral v 89. minúte nemecký reprezentant Lukas Podolski. Slovenský útočník Erik Jendrišek v drese hostí nehral, sedel len na lavičke náhradníkov.

Kolín sa vďaka víťazstvu posunul na jedenástu priečku, Freiburg klesol o jednu pozíciu a je siedmy o skóre za Hamburgom, ktorí remizoval na pôde Kaiserslauternu 1:1.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 1:3 (1:2)

Góly: 16. Luiz Gustavo - 9. Barrios, 18. Sahin, 60. Hummels

TSG 1899 Hoffenheim - FSV Mainz 05 1:2 (0:1)

Góly: 83. Alaba - 23. Ivanschitz, 86. Soto

Miroslav Karhan nebol na zápasovej súpiske, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) presedel celý duel na lavičke náhradníkov

1. FC Kolín - SC Freiburg 1:0 (0:0)

Gól: 89. Podolski

Erik Jendrišek (Freiburg) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

1. FC Kaiserslautern - Hamburger SV 1:1 (1:0)

Góly: 18. Hloušek - 54. Jansen

Adam Nemec (Kaiserslautern) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FC Norimberg 1:1 (0:1)

Góly: 52. Raúl - 37. Hegeler

Róbert Mak odohral celé stretnutie, Marek Mintál (obaja Norimberg) nastúpil v 67. minúte

FC St. Pauli - Hannover 96 0:1 (0:0)

Gól: 89. Schulz