Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Borussia Dortmund chce späť Westfálsky štadión

Sportnet|21. sep 2004 o 00:00

DORTMUND - Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund si chce požičať 120 miliónov eur od anglicko-americkej investičnej banky Schechter and Co. Ltd na kúpu Westfálskeho štadióna. Vedenie BVB predalo 83-tisícový stánok pred dvoma rokmi za 75,4 milióna ...

DORTMUND - Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund si chce požičať 120 miliónov eur od anglicko-americkej investičnej banky Schechter and Co. Ltd na kúpu Westfálskeho štadióna. Vedenie BVB predalo 83-tisícový stánok pred dvoma rokmi za 75,4 milióna eur komerčnej banke Molsiris a chcelo tak vyriešiť finančné problémy klubu. Teraz by chceli funkcionári získať štadión späť do vlastníctva Borussie. V prípade poskytnutia úveru by zrejme splácali pôžičku aj z príjmov z predaja vstupeniek. (sita, afp)

Held trénerom reprezentácie Thajska

BANGKOK - Vedenie Thajského futbalového zväzu angažovalo nemeckého trénera a bývalého futbalistu Siegrieda Helda, ktorý má reprezentácii pomôcť k postupu na MS 2006. Held, ktorý hral na MS 1966 a 1970, je už tretím trénerom, pred príchodom do Thajska trénoval reprezentáciu Malty. Šesťdesiatdvaročný Nemec nahradí Chatchaia Paholphaeta, ktorý odstúpil pred týždňom po prehre v kvalifikácii MS 2006 s Kórejskou republikou. S novým koučom sa Thajsko predstaví už 13. októbra v Bangkoku v kvalifikácii MS proti SAE.

(tasr)

Súvisiace články