Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Borša ide do jarnej časti so štyrmi posilami

Štefan Kováč. Skúsený záložník (vľavo) sa vracia do Borše. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 12. mar 2014 o 00:00

Do Olympie sa vracajú traja hráči, úplne novou tvárou je Róbert Takács. Juraj Kiss sa vrátil z Diósgyöru.

Do Olympie sa vracajú traja hráči, úplne novou tvárou je Róbert Takács. Juraj Kiss sa vrátil z Diósgyöru, kde zanechal veľmi dobrý dojem.

BORŠA. Šiestoligové mužstvo z juhu Zemplína – TJ Olympia Borša – vstúpi do jarných majstrovských bojov s kvartetom posíl.

S nimi chce bojovať o špicu tabuľky a pripraviť sa na to, aby v budúcej sezóne mohlo zaútočiť na postup do vyššej súťaže.

Traja navrátilci

Konkurenciu v tíme účastníka šiestej ligy zemplínskej v jari zvýšia traja hráči, ktorí už v minulosti v Borši pôsobili, i jedna úplne nová tvár.

„Z hosťovania v Michalovciach sa vracia mladý Adrián Nagy, z Veľkého Horeša skúsený Štefan Kováč a z Michalian Martin Elek. Z maďarského Sátoraljaújhelyi k nám prichádza Róbert Kovács. Záujem sme mali aj o brata Martina Eleka Miroslava, ale ten nakoniec zostáva v Michaľanoch,“ informoval nás manažér Olympie František Miklóš.

Nové, resp. staronové tváre si už dres Borše obliekli aj vo viacerých prípravných súbojoch, ktorých mužstvo odohralo už dosť.

Po úvodných dvoch s Prešovom B (1:14) a Čaňou (1:1) sa postupne stretli so staršími dorastencami Diósgyöru (3:3), Ďurkovom (7:1), Kráľovským Chlmcom (3:1), Betliarom (2:1), Barcou (1:6) a Ťahanovcami (6:1). Ešte ich čakajú duely s Michaľanmi, Veľkými Trakanmi, Ťahanovcami a Palínom.

Pozdával sa im

Pred týždňom absolvoval v maďarskom celku DVTK Diósgyör krátku skúšku kmeňový hráč Borše Juraj Kiss, ktorý je momentálne na hosťovaní v MFK Zemplín Michalovce.

„Bol tam dva dni, najprv ukázal svoje schopnosti na tréningu s tímom U21 a na druhý deň zaň odohral aj prípravný súboj s jedným rumunským mužstvom. S potešením môžem konštatovať, že Juraj na nich zanechal veľmi dobrý dojem a vedeli by si ho predstaviť v ich tíme,“ prezradil F. Miklóš, podľa ktorého však v jarnej časti Kiss určite do Diósgyöru ešte nenamieri.

„Po prvé, skončil sa už prestupový termín, a po druhé, nechceli sme príliš tlačiť nato, aby za hranice odišiel. Po sezóne sa uvidí, či Juraj DVTK posilní, my aj on si to necháme prejsť hlavou. Keď má odísť, tak iba do takého klubu, kde bude mať oveľa lepšie podmienky, ako má teraz v Michalovciach,“ dodal manažér TJ Olympia.

Súvisiace články