Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Borovičkovej zdvihli pred reprezentačnou prestávkou sebavedomie

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice sa na palubovke bratislavského Slovana o prekvapenie nepostarali, favorizovaným domácim podľahli vysoko

61:92.

Cassoviu porazila najmä domáca opora Bronislava Borovičková, ktorá predviedla spoza oblúka nevídanú "One woman show", keď zaznamenala skvelých 10 presných pokusov za tri body. Jedna z najskúsenejších hráčok Cassovie Dagmar Imbergerová (na snímke s loptou) pred príchodom do košického klubu hrávala práve v Slovane a Borovičková je z tohto obdobia jej najlepšou kamarátkou. Teraz ju však svojou streleckou potenciou príliš nepotešila. "Ja som rada, keď sa Broni darí, žiaľ, teraz to bolo akurát proti nám. Pred reprezentačnou prestávkou sme jej zdvihli sebavedomie," zareagovala D. Imbergerová. Nechať však toľko priestoru k trojbodovej streľbe, aby mohla 10-krát skórovať, hráčke, ktorej sa zjavne darí, to nesvedčí o nejakej zodpovednosti družstva Cassovie v obrane. Napokon, veď už samotných 92 inkasovaných bodov nie je po tejto stránke dobrou vizitkou. "Iste. Broňa mala taký deň, že jej padlo do koša všetko, na čo siahla a v podstate neminula. Samozrejme, že to nie je len o jej streleckom dni, ale aj o našej chabej obrane."

V trojkách síce Košičanky úspešne kontrovali (dali ich osem, z toho päť v tretej štvrtine), ale konečný 31-bodový rozdiel v skóre napovedá o tom, že na Slovane veľa vody nenamútili. "Ten vysoký konečný rozdiel nesvedčí o priebehu stretnutia. Zápas bol vlastne vyrovnaný okrem poslednej päťminútovky prvého polčasu a záveru zápasu, ktorý sme už vypustili. V prvých pätnástich minútach a v tretej desaťminútovke to bol rovnocenný zápas. Svojou nedisciplinovanosťou a hlúposťami vo zvyšných minútach sme však slovanistkám dovolili, aby náskok natiahli. Súperky nás v tom čase trošku zaskočili zónou, stratili sme tri-štyri lopty po sebe a domáce odpovedali rýchlymi protiútokmi." Imbergerová má pravdu, tretia štvrtina bola naozaj vyrovnaná (16:15), aj prvá pätnásťminútovka (32:28). Cassovia však stále dopláca na veľkú nevyrovnanosť výkonov, a to aj počas jedného zápasu. Chvíľu hrajú dobre, ale vzápätí sa na ich katastrofálne chyby nedá ani dívať. Odohrať celý zápas k spokojnosti sa im zatiaľ nedarí. "Je to tak, súvisí to so zložením družstva, ktoré je také, aké je. Toto je daň za náš veľmi mladý a neskúsený káder a myslím si, že sa to ešte bude opakovať vo viacerých zápasoch počas sezóny. Aj teraz nás išlo na Slovan len deväť, pretože ostatné dievčatá mali povinnosti v juniorskej súťaži."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.