Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Borošov gól bol za tri body

Tri cenné body z ihriska súpera. Jeden presný zásah z kopačky Richarda Boroša (v bielom) stačil Novovešťanom na víťazstvo v Lipanoch. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 13. sep 2016 o 00:00

Novovešťania si vezú z Lipian tri body za gól v deväťdesiatej minúte.

SP. NOVÁ VES. Dva zápasy v 2. lige Východ po sebe odohrali futbalisti Spišskej Novej Vsi na pôde súpera.

Rozhodol Boroš

V prvý septembrový deň Spišská nešťastne prehrala v Haniske. Proti Lipanom to vyzeralo do posledných sekúnd na bezgólovú remízu. Tentoraz sa futbalová šťastena otočila tvárou k Spišiakom.

„Z môjho pohľadu to bol vyrovnaný zápas. Herne sme opäť mali navrch. Celé stretnutie bolo bez vyloženejších šancí. Skôr to bol boj medzi šestnástkami,“ zhodnotil vystúpenie Spišskej Novej Vsi v Lipanoch Richard Boroš a už sa ďalej rozhovor odvíjal na rozhodujúcom momente, keď Richard v 90. minúte zabezpečil Novovešťanom nesmierne cenné tri body: „Nepamätám si, že by som strelil gól v 90. minúte. Je to úžasný pocit, keď takto môžete pomôcť mužstvu k víťazstvu. Po rohu, ktorý zahrával Vandraško, ostal som sám pri zadnej žrdi a oproti svietiacemu slnku som sa len modlil, aby sa lopta dostala ku mne. Stalo sa a ja som ju volejom strelil pod brvno. Potom nasledoval výbuch radosti a prílev úžasných pocitov.“

Na stretnutie do Lipian necestoval masér FK Spišská Nová Ves a na sociálnej sieti nechal odkaz, že podľa jeho výpočtov by mal Boroš skórovať.

„Vôbec nie som poverčivý. Som pripravený skórovať, aj keď s nami pôjde na zápas,“ pousmial sa na veselej príhode hrdina zápasu Richard Boroš.

Mohla byť miniséria

Vo výbornej nálade sa futbalisti Spišskej Novej Vsi vracali z Lipian, ale v kútiku duše ich mrzel výsledok spred týždňa v Haniske.

Mohli tak ťahať minisériu víťazstiev v poradí Poprad – Haniska – Lipany. Podobne ako v Lipanoch, aj v Haniske boli adresované na ich herný prejav len slová chvály.

„Určite dnes mrzí prehra v Haniske. Mali sme aj tam svoju kvalitu, aby sme aj ten majstrák vyhrali. Teraz nám neostáva nič iné, len doma potvrdiť body proti Rimavskej Sobote. Určite sa tento týždeň bude niesť na tréningoch v dobrej atmosfére. Všetci sme šťastní z troch získaných bodov v Lipanoch. Sú pre nás veľmi cenné,“ skonštatoval strelec víťazného gólu Richard Boroš.

Súvisiace články