Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Boris Kempa z vekového rozdielu nerobí vedu

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Prešov - Suverénne najskúsenejším hráčom extraligového kádra volejbalistov VK PU Prešov je 35-ročný nahrávač Boris Kempa. Od svojich spoluhráčov je

väčšinou starší o desať i viac rokov, na ihrisku sa však vekový rozdiel stiera a Boris je homogénnou súčasťou tímu, ktorý je po prvej polovici základnej časti extraligy na treťom mieste, len o bod za druhým VKP Bratislava.

"Zatiaľ vládne spokojnosť, myslím, že ideme podľa plánu, azda okrem prehier so Žilinou sme si uhrali, čo sme uhrať mali," hodnotil B. Kempa doterajších osem kôl, ktoré uzavrelo prešovské hladké víťazstvo 3:0 nad Humenným. Mužstvo, ktoré vstupovalo do sezóny oslabené o niekoľkých hráčov základu, tak je pod taktovkou trénera Vlkolinského skôr príjemným prekvapením tohoto ročníka. Zasvätení tvrdia, že je to aj vďaka výbornej partii, ktorá sa v mužstve vytvorila. "Partia je v pohode, ja starý dedo na nahrávke a okolo mňa väčšinou chalani tesne nad dvadsať... Ja si však na nejaké oficiality, vykania a podobne nepotrpím, hráči ma rešpektujú v potrebnej miere, nepotrebujem si umelo niečo budovať."

Silnou zbraňou Prešovčanov je v tejto sezóne servis. Boris, verný žilinskej škole, odkiaľ pochádza, v minulých sezónach podával väčšinou "plachťák", teraz prešiel na servis z výskoku. Na "staré kolená" dosť veľká zmena. "Nerobí mi to problém, myslím, že to podanie z diaľky dnes už nie je také účinné, rozhodol som sa pre podanie z výskoku. Ak keď to moje nemá tú razanciu, ako napríklad spoluhráča Maťa Sopka, snažím sa ho hrať takticky, umiestňovať ho na konkrétneho hráča a do priestoru. Tréner ma doň nenúti, rozhodnem sa vždy podľa konkrétnej situácie a potreby," zamyslel sa tvorca prešovskej hry. O účinnosti jeho servisu sa mohlo presvedčiť už niekoľko prijímajúcich hráčov, naposledy v sobotu humenský libero Sivák.

Extraliga vstupuje do druhej polovice základnej časti, ktorá rozhodne o miestenkách v nadstavbových skupinách. Do konca kalendárneho roka čaká vysokoškolákov ešte sedem stretnutí, z toho päť vonku. S čím by bol Boris Kempa v tejto fáze spokojný? "Ak by sme pokračovali v trende, ktorý si držíme, teda, že vonku sme ešte ani raz neprehrali oba zápasy jedného kola. Samozrejme, doma si chceme uhrať oba duely - s Dubovou i Žilinou. Ak by to vyšlo, myslím, že môžeme reálne počítať s umiestnením na druhom - treťom mieste."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.