Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Boris Jeľcin prišiel na Roland Garros, Rusi víťazia

Sportnet|Publikované 5. jún 2006 o 00:00

"Pán Jeľcin mi po zápase zagratuloval a pochválil ma, že som hrala veľmi dobre. Vyzeral šťastný," vravela po sobotňajšom zápase 3. kola dvojhry na turnaji Roland Garros víťazka z roku 2004 Anastasia Myskinová. Jej súboj so Srbkou Anou Ivaničovou s výsled

Boris Jelcin blahoželá Anastasii Myskinovej k víťazstvu nad Srbkou Ivanovičovou. FOTO - REUTERS

kom 6:2, 6:3 sledoval v hľadisku aj bývalý ruský prezident. "Čo si pamätám, tak som vyhrala všetky zápasy, ktoré sledoval - či už na turnaji Kremlin Cup v Moskve, či v Pohári federácie, alebo tu na Roland Garros. Boris Jeľcin pricestoval do Paríža vo štvrtok a dúfam, že tu zostane dlho," povedala ruská tenistka.

Podľa Myskinovej Jeľcin nosí ruským tenistkám i tenistom šťastie. "Ak získame v tomto športe veľký úspech, vždy nás pozve na čaj alebo na obed a spoločne oslavujeme," prezradila novinárom v Paríži 24-ročná Moskovčanka. "Jeho srdce bije pre tenis, väčšieho fanúšika som v živote nezažila." Vysvetlila, že Jeľcin povzbudzuje všetky ruské hráčky - aj Mariu Šarapovovú, ktorá žije v Amerike, a tiež Svetlanu Kuznecovovú - tá si našla druhý domov v Španielsku.

Včera popoludní sa 75-ročný Jeľcin objavil na štadióne Suzanne Lenglenovej, a tak ruský tenis zaznamenal ďalšie víťazstvo: Nikolaj Davydenko zdolal víťaza Roland Garros z roku 2004 Argentínčana Gastona Gaudia a už je vo štvrťfinále.

Súvisiace články