Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Becker: Nikdy som nebol váš Boris. Vždy som patril iba sebe

Boris Becker je už päťdesiatnik. (Autor: SITA/AP)
SITA|27. nov 2017 o 17:35

Boris Becker má päťdesiat rokov.

BRATISLAVA. Nemecký bývalý tenista Boris Becker okrem dlhov už má na krku aj päťdesiatku. Vyjavil želanie, aby ho raz uložili na večný odpočinok v lokalite, ktorú na grandslamovej tráve dobyl v sezónach 1985, 1986 a 1989.

"Pochovajte ma na wimbledonskom cintoríne. Nie v Nemecku. Nikdy som nebol váš Boris. Vždy som patril iba sebe. Dozrel som a nik mi to nehodlá dopriať. Ani právo na vlastné názory a ich prezentovanie," povedal Becker v jubilantskom dokumente "Hráč" televíznej stanice ARD, zdieľal to denník Die Welt.

"Mám nemecký pas, ale necítim sa byť Nemcom, hoci rodnú krajinu nosím v sebe," skonštatoval Becker v rozhovore pre magazín Gala.

Podľa Daily Mail najprv Becker oslavoval päťdesiate narodeniny v Londýne v podnikoch Ivy a C London napríklad so synmi Noahom (23) a Eliasom (18), ktorých má s Barbarou Feltusovou, a v sobotu v Mníchove aj v spoločnosti 41-ročnej manželky Lilly, svojej mamy Elviry, excyklistu Jana Ullricha so ženou Sarou či niekdajšieho kolegu z kurtov Patrika Kühnena.

Spomenutý portál Daily Mail pripomenul, že Becker počas kariéry zarobil tenisom aj reklamnými aktivitami okolo 100 miliónov libier.

Pred piatimi mesiacmi ho však súd vyhlásil za insolventného pri restoch takmer 60 miliónov eur. Sumu v auguste vyčíslil Bild, poukázal na databázu Insolvency Service.

Len jeho niekdajší obchodný partner Hans-Dieter Cleven hlásil pohľadávku 40 miliónov švajčiarskych frankov (cca 36,5 milióna eur).

Rodák z Leimenu kedysi disponoval majetkom v hodnote 150 miliónov eur, ale pri riešení záležitosti vykázal aktíva "iba" 340 000 eur. Súpis na oboch strán účtovníctva ešte nemusí byť definitívny, podotkol v lete web Sport1.de.

"Je bláznivé myslieť si, že som skrachoval. Mám dosť domácich aj zahraničných kontraktov na príjmy, ktoré mi umožnia zaplatiť včas veci a viesť normálny život. Je pravda, že od 21. júna som v bankrote, nie som však na mizine," vyhlásil Becker v interview pre Neue Zürcher Zeitung.

V uvedenom filme ARD dodal: "Bola to vražda povesti. Išlo o zničenie jedného muža a jeho celoživotného snaženia."

Právnik šesťnásobného grandslamového šampióna (aj Australian Open 1991 a 1996 a US Open 1989) žiadal o poslednú možnosť splatenia záväzkov, ale nepochodil.

Podľa registrátorky Christiny Derrettovej chýbali dôveryhodné dôkazy o tom, že Becker dokáže uhradiť dlhy v blízkej budúcnosti. Odmietla odložiť kauzu a vyhlásila konkurzné konanie.

Súvisiace články