Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Borgova poklona Nadalovi

SITA|1. máj 2006 o 09:10

BARCELONA 1. mája (SITA) - Španielsky tenista Rafael Nadal obhájil svoj minuloročný triumf na turnaji ATP Open Seat 2006 na antuke v španielskej Barcelone (dotácia 850 000 eur). Najvyššie nasadený Nadal ...

BARCELONA 1. mája (SITA) - Španielsky tenista Rafael Nadal obhájil svoj minuloročný triumf na turnaji ATP Open Seat 2006 na antuke v španielskej Barcelone (dotácia 850 000 eur). Najvyššie nasadený Nadal si v čisto španielskom finále po vyrovnaných prvých dvoch setoch napokon hladko poradil s turnajovou šestkou, krajanom Tommym Robredom za 139 minút 6:4, 6:4, 6:0. Nadal zinkasoval ako odmenu šek na 130 000 eur, v rebríčku Champions Race sa posunul na 2. priečku za Švajčiara Rogera Federera a opäť predĺžil svoju už takmer rekordnú šnúru víťazných duelov na antuke. Víťazné barcelonské finále má v tomto smere poradové číslo 47, Nadal sa dostal v historickom rebríčku pred švédsku legendu Björna Borga (46) a pred sebou má už len Argentínčana Guillerma Vilasa, ktorý mal svojho času na konte 53 víťazných duelov v nepretržitej sérii.

„Gratulujem Rafaelovi. Tenis v jeho podaní je fajn, dobre sa naň pozerá. Verím, že vyhrá aj Wimbledon,“ zložil poklonu mladému Španielovi Borg. „Ďakujem za tieto slová. Je pekné, čo povedal o mojej hre,“ opätoval Nadal.

Stále iba 19-ročný Španiel vyhral v Barcelone už svoj pätnásty turnaj na okruhu ATP, po Monte Carle a Dubaji tretí v tomto roku. Od apríla 2005 nenašiel premožiteľa v 12 finálových zápasoch za sebou, z toho dvakrát zdolal aj Federera. Počtom triumfov v tínedžerskom veku už dávnejšie predstihol v historickej tabuľke Švéda Matsa Wilandera. Viac víťazstiev pred dovŕšením dvadsiatky dosiahol len spomínaný Borg - šestnásť. Nadal oslávi 20 rokov v júni 2006, na zmazanie druhého rekordu fenomenálneho severana má ešte niečo vyše mesiaca. Konkrétne sa o to pokúsi na ďalšom podujatí série Masters od budúceho týždňa v Ríme, kde tiež obhajuje minuloročný titul. „Jeden Borgov rekord som už prekonal, v Ríme sa pokúsim hrať tak, aby som sa dostal aj pred Vilasa. Mojím prvoradým cieľom však zostáva obhajoba víťazstva na Roland Garros v Paríži,“ nechal sa počuť Nadal. Ak rodák z Mallorky dovŕši svoj víťazný turnajový hetrik z vlaňajška (Monte Carlo - Barcelona - Rím), zopakuje tak husársky kúsok bývalého antukového kráľa Rakúšana Thomasa Mustera z rokov 1995-96.


Súvisiace články