Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Borg sa považuje za jedného zo štyroch najlepších hráčov v histórii

TASR|5. jún 2006 o 17:16

Štokholm 5. júna (TASR) - Švédsky tenista Björn Borg sa považuje za jedného zo štyroch najlepších hráčov v histórii bieleho športu.

Päťnásobný víťaz Wimbledonu v rozhovore pre švédsky Expressen na žiadosť redaktorov o kvinteto najlepších tenistov vyslovil bez poradia iba štyri mená - Rod Laver, Pete Sampras, Roger Federer a Borg. Svetovú jednotku Švajčiara Federera považuje za hráča bez slabín. "Hráč ako Federer nemá slabiny, dokáže hrať so všetkým," priznal Borg, ktorý začiatkom roka vzrušil tenisový svet oznámením, že mieni predať päť trofejí v Wimbledonu a dve rakety z víťazných finále. "Médiá mi venovali viac pozornosti, ako keď som získal piaty titul vo Wimbledone."

Päťdesiatročný Švéd sa stále cíti vo forme a tvrdí, že oproti časom, keď dominoval na tenisových kurtoch, pribral iba jeden až dva kilogramy. "Necítim sa na päťdesiat. Mám mladú ženu a dieťa, takže musím byť vo forme," dodal Borg, ktorý pred ponukami na exhibičné vystúpenia uprednostňuje rodinu.

Borg si vzal manželku Patriciu v roku 2002 a má s ňou trojročného syna Lea. Za najväčší úspech v kariére považuje zmenu spôsobu hry a vystupovania na kurtoch. "Vo Wimbledone v roku 1973 som odohral tenisový rock'n'roll. Predtým bol tenis iba hrou horných vrstiev," uzavrel Borg. "Za ďalšie svoje prínosy hre považujem obojručný bekhend a topspin."

Súvisiace články