Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bonk hlási: Belehradský cieľ splnený

Sportnet|Publikované 10. okt 2007 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skSlovenskí reprezentanti v kickboxe si v porovnaní s predchádzajúcim svetovým šampionátom asociácie WAKO polepšili.

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Slovenskí reprezentanti v kickboxe si v porovnaní s predchádzajúcim svetovým šampionátom asociácie WAKO polepšili. Pred dvoma rokmi nezískali v maďarskom Szegede ani jednu medailu, teraz si z Belehradu priviezli dva cenné kovy.

KOŠICE. Vo výprave bolo osemnásť reprezentantov. Kickboxerov štartujúcich v lightkontakte a semikontakte má v národnom tíme na starosti Peter Bonk. Nový reprezentačný tréner mal po návrate zo Srbska dobrú náladu. Dva bronzy boli splnením cieľa, s ktorým naši na podujatie s tisíckou štartujúcich cestovali.

O kovy sa postarali Košičan Martin Muravský zo Steel Trans, vo váhovej kategórii do 74 kilogramov a Martin Navrátil z Magic Liptovský Mikuláš do 79 kilogramov. Obaja sa predstavili v lightkontakte. "Navrátil je náš najskúsenejší pretekár. Napriek tomu aj jemu trvalo dva roky, kým získal medailu v asociácii WAKO. Do finále sa nedostal, rovnako ako Muravský. Nepodarilo sa im celkom zrealizovať taktiku. Musím povedať, že ich semifináloví súperi boli dynamickí, pohyblivejší, toto sme potrebovali eliminovať. Ale obaja medailisti podali v Belehrade maximálne výkony," poznamenal Peter Bonk.

Guzyho poškodili rozhodcovia

Aj u ďalších reprezentantov blikala pred turnajom medailová nádej. "Pred šampionátom sme jasne definovali, že chceme získať dve, prípadne tri medaily. Ale tretia, to by už bolo niečo navyše. V Belehrade sme nemali žiadneho favorita, od ktorého by sa medaila vyslovene čakala. Hoci siahnuť na ňu si mohli aj Žuffa či Guzy. Toho však o úspech obrali rozhodcovia. Stretol sa s chorvátskym reprezentantom a zaúradovala tam rozhodcovská loby."

Kickbox sa tlačí na olympiádu

V minulosti boli pre Slovákov vrcholné podujatia či majstrovstvá Európy alebo sveta medailovou žatvou. Početné výpravy boli doslova ovešané kovmi. "Lenže to bolo v čase, keď sme štartovali v iných asociáciách. Slovenský zväz kickboxu však vstúpil do WAKO. A to je asociácia, ktorú sleduje GAISF, teda prístupová organizácia olympijských športov. Verím, že kickbox bude časom olympijským športom. V Belehrade sa konal šampionát pod záštitou srbského olympijského výboru. Zúčastnili sa ho aj vrcholní predstavitelia vlády," opisuje pomery Peter Bonk, ktorý pred turnajom nemal veľké oči.

"Treba si uvedomiť, že v minulosti, ale v inej asociácii, malo Slovensko aj

3040-členné výpravy. V každej kategórii sme mohli postaviť až troch reprezentantov. Takže aj tých medailí bolo viac. Teraz môžeme v jednej kategórii nominovať len jedného zástupcu. Z tucta pretekárov v lightkontakte sme získali dva bronzy. A to je výsledok, ktorý pre mňa je dôvodom na spokojnosť," podotkol reprezentačný kormidelník, ktorý je súčasne šéftrénerom Športového klubu polície pri Strednej odbornej škole Policajného zboru v Košiciach.

"S tým, že by som nestíhal byť súčasne klubovým aj reprezentačným trénerom, problém nemám. Pri tomto športe som už roky, chodievam na všetky podujatia, takže mám prehľad o výkonnosti jednotlivých adeptov. Okrem toho, s reprezentáciou som už mal isté skúsenosti, v minulosti som bol reprezentačným asistentom trénera," dodal Bonk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.