Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Bondru chce až šesť klubov vrátane Toronta a New Jersey

SITA|27. jan 2004 o 16:52

OTTAWA 27. januára (SITA) - Kanadský denník Ottawa Sun tvrdí, že o slovenského kanoniera Washington Capitals Petra Bondru majú okrem ottawských senátorov záujem aj ďalšie kluby. Podľa autora článku Chrisa Stevensona, ktorý sa odvoláva na nemenovaný washin

gtonský zdroj, v hre je až šesť mužstiev vrátane New Jersey Devils a Toronto Maple Leafs. Ottawa za 35-ročného slovenského útočníka Washingtonu ponúka právo výberu v 1. alebo 2. kole draftu a krídelníka Petra Ščastlivého.

Hoci Ottawa je v súčasnosti so 167 gólmi najlepšie strieľajúcim mužstvom NHL, generálny manažér senátorov John Muckler tvrdí, že Bondrov príchod by tímu pomohol: "Munície nie je nikdy dosť, človek sa vždy snaží mať jej čo najviac." Generálny manažér Ottawy počíta s Petrom Bondrom najmä ako s excelentným strelcom v početnej výhode a slovenský krídelník by mal posilniť druhú ottawskú presilovkovú formáciu. O rodákovi z ukrajinského Lucku je známe, že veľa gólov strieľa predovšetkým z pozície tzv. falošného obrancu, keď si počas presilovky v súperovom obrannom pásme nakorčuľuje až takmer k modrej čiare a odtiaľ ohrozuje bránku.

Súvisiace články