Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Bondra zariadil víťazstvo, Gáborík skóroval

TASR|24. dec 2003 o 15:33

New York 24. decembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala pred dvojdňovou vianočnou prestávkou na programe deväť zápasov, v ktorých sa do streleckej listiny ...

New York 24. decembra (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala pred dvojdňovou vianočnou prestávkou na programe deväť zápasov, v ktorých sa do streleckej listiny zapísali traja Slováci. Peter Bondra si v súboji s Montrealom pripísal na konto gól s príchuťou víťazného, Marián Gáborík prispel jedným presným zásahom k remíze Minnesoty s Nashvillom. Bondru i Gáboríka vyhlásili za prvé hviezdy zápasu. O niečo menšiu radosť z gólu mal po skončení stretnutia NY Islanders - Philadelphia Michal Handzuš, ktorého letci podľahli ostrovanom 4:2. Darilo sa aj Ladislavovi Nagyovi z Phoenixu, ktorý prihrával na oba góly do siete Columbusu a výrazne sa tak podpísal na víťazstve kojotov 2:1 na ľade súpera. Jednu asistenciu zaznamenal Nagyov tímový kolega Branko Radivojevič.

Necelú minútu pred koncom duelu Washingtonu s Montrealom rozhodol Bondra o víťazstve domácich Capitals 3:2, keď doťukol za chrbát Mathieua Garona osamotený puk po akcii Mika Griera. "Vedel som, že sa tam puk ocitne. Prenechal by som radšej doklepnutie Mikovi, pretože góly potrebuje viac ako ja," povedal po stretnutí slovenský útočník, ktorý si pripísal na konto už 14. gól v sezóne. Skóre stretnutia otvoril v 36. minúte Jaromír Jágr v početnej výhode Capitals, o vyrovnanie sa postaral v úvode tretieho dejstva ďalší Čech Jan Bulis. Odpoveď Washingtonu prišla v 5. minúte z hokejky Jeffa Halperna pri hre štyroch na štyroch. V tom čase už sedel na trestnej lavici domáci Joel Kwiatkowsky za narazenie zozadu a jeho päťminútové vylúčenie zužitkoval v závere presilovky Michael Ryder na vyrovnávajúci gól. Veľkú zásluhu na víťazstve domácich mal brankár Olaf Kölzig, ktorý zneškodnil 38 streleckých pokusov hostí.

V súboji s Nashvillom sa Gáboríkovi po sérii deviatich zápasov bez gólu podarilo prelomiť streleckú smolu a brankár Tomáš Vokoun musel po jeho strele na začiatku druhej tretiny prvýkrát loviť puk zo svojej siete. Minnesota sa celú úvodnú tretinu spamätávala z rýchleho gólu Davida Legwanda z prvej minúty, napokon sa jej podarilo uhrať na domácom ľade aspoň bod za remízu 3:3. Gáborík bol s piatimi strelami spolu s Pierrom-Marcom Bouchardom najaktívnejším hráčom stretnutia. "Cítim sa veľmi dobre. Ale samozrejme som hladný po ďalších góloch," povedal slovenský krídelník. Minnesote sa po nevydarenom úvode sezóny začína dariť a v utorok bodovala v desiatom z posledných 12 zápasov.

Lídri Atlantickej divízie z Philadelphie nestačili na ostrovanov z New Yorku, ktorým podľahli vonku 4:2. Prvý úspech hostí zaznamenal v presilovej hre Michal Handzuš, ktorý bekhendom dorazil strelu Johna LeCleira do odkrytej bránky. Slovenský center dosiahol jubilejný 20. bod v sezóne a patrí mu piata priečka v tabuľke tímovej produktivity. Islanders strelili v poslednej tretine tri góly, ich víťazstvo spečatil druhým presným zásahom v zápase Arron Asham do prázdnej brány pri power-play súpera. Letci z Philadelphie zažívajú krízu, keď z posledných deviatich zápasov dokázali vyhrať iba dva.

Útočník Phoenixu Coyotes Nagy pokračuje vo vynikajúcich výkonoch a na ľade Columbusu asistoval pri oboch góloch svojho mužstva, ktoré zvíťazilo 2:1. Nagy sa stal treťou hviezdou zápasu a zároveň sa s 36 bodmi vyšvihol na čelo kanadského bodovania tímu kojotov. Asistenciu si v zápase pripísal aj Branko Radivojevič. Jediný gól domácich vsietil najlepší strelec súťaže Rick Nash, ktorý sa delí o toto prvenstvo s Iljom Kovaľčukom z Atlanty (21 gólov).

Remíza 2:2 sa zrodila v dueli Buffala Sabres s Ottawou Senators, v ktorom sa predstavili traja Slováci, no ani jeden sa do bodových štatistík nezapísal. Miroslav Šatan v drese Sabres nedokázal premeniť žiaden z jeho piatich streleckých pokusov, senátori Marián Hossa a Zdeno Chára si pripísali na konto mínusku. Buffalo nevyhralo už ôsmy zápas v rade.

BOSTON - TAMPA BAY 1:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 25. Zamuner (Axelsson, Rolston) - 41. Roy (Afanasenkov, Lecavalier). Strely na bránku: 22:32, brankári: Raycroft - Chabibulin, 13.266 divákov.

BUFFALO - OTTAWA 2:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Góly: 17. Roy (Patrick, Pyatt), 22. Dumont (Hecht, Žitnik) - 39. White (Schaefer), 40. Vermette (Neil, Hindy). Strely na bránku: 38:33, brankári: Noronen - Lalime, 15.317 divákov.

MINNESOTA - NASHVILLE 3:3 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)

Góly: 21. GÁBORÍK (Walz, Laaksonen), 35. Park (Daigle, Žoltoks), 37. Wiemer (Bouchard, Brandner) - 1. Legwand (Walker, Hamhuis), 24. Eaton (McKenzie, Timonen), 36. Hall (Timonen). Strely na bránku: 26:22, brankári: Fernandez - Vokoun, 18.568 divákov.

CALGARY - EDMONTON 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 10. Saprykin (Lombardi, Iginla), 25. Warrener (Lombardi, Iginla) - 57. York (Dvořák, Torres). Strely na bránku: 21:31, brankári: Kiprusoff - Salo, 18.389 divákov.

NY ISLANDERS - PHILADELPHIA 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: 24. Scatchard (Blake, Parrish), 52. Asham (Jašin, Ninimää), 56. Blake (Ninimää, Kvaša), 60. Asham (Aucoin, Peca) - 43. HANDZUŠ (LeClair, Amonte), 50. Recchi (Gagne, Roenick). Strely na bránku: 30:36, brankári: Snow - Hackett, 13.888 divákov.

WASHINGTON - MONTREAL 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 26. Jágr (Zubrus, Gončar), 45. Halpern (Jágr, Gončar), 60. BONDRA (Grier, Zinger) - 44. Bulis (Koivu, Bouillon), 49. Ryder (Bouillon, Ribeiro). Strely na bránku: 22:40, brankári: Kölzig - Garon, 12.469 divákov.

COLUMBUS - PHOENIX 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 23. Nash (Walser) - 34. Hrdina (NAGY, RADIVOJEVIČ), 42. Tanabe (Doan, NAGY). Strely na bránku: 28:26, brankári: Brathwaite - Burke, 16.993 divákov.

TORONTO - FLORIDA 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 10. Roberts (Sundin, Klee), 15. Pilař (Nolan, Fitzgerald), 26. Roberts (Reichel, Nieuwendyk), 34. Antropov (Ponikarovskij), 43. Nieuwendyk (McCabe, Antropov) - 21. Trnka (Ritchie), 52. Huselius (Cullen, Trnka). Strely na bránku: 26:31, brankári: Belfour - Luongo (42. Shields), 19.360 divákov.

CHICAGO - ST.LOUIS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 2. Sullivan (Nieminen), 42. Nichol (Bell, Moen), 44. Arnason. Strely na bránku: 21:23, brankári: Leighton - Johnson, 12.732 divákov.