Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bondra vyšiel proti Dallasu naprázdno

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Hokejisti Washingtonu prehrali v stretnutí NHL na ľade Dallasu 2:5. Trénerovi Capitals Bruceovi Cassidymu sa nevydaril ťah nasadiť od začiatku

Hokejisti Washingtonu prehrali v stretnutí NHL na ľade Dallasu 2:5.

Trénerovi Capitals Bruceovi Cassidymu sa nevydaril ťah nasadiť od začiatku zápasu náhradného brankára Craiga Billingtona, ktorý v úvodných 11 minútach inkasoval z hokejok Billa Guerina, Darryla Sydora a Roba DiMaia trikrát a nechal sa vystriedať Olafom Kolzigom. "Potrebovali sme hneď zo začiatku podržať, čo sa bohužiaľ nestalo," povedal Cassidy, ktorý pred súbojom zmenil zloženie útokov. Ani to nepomohlo a Washington po troch víťazstvách z úvodu sezóny dva razy po

sebe prehral. Útočník Chris Simon, ktorý sa prepadol z prvej do štvrtej formácie, dokonca zápas nedohral. Nie však pre zranenie. "Urobil hneď v úvode hlúpy faul a súper presilovku využil," vysvetlil Cassidy. "Je to jednoduché. Požiadate hráčov, aby nefaulovali, potom to urobíte ešte raz a ak ani to nepomôže, posadíte ich na lavičku," dokončil hosťujúci kouč. Krídelník Capitals Peter Bondra zaznamenal dva mínusové body a prvý raz v sezóne vyšiel bodovo naprázdno. Gól a asistenciu si za Washington pripísal útočník Jaromír Jágr.

Andy McDonald rozhodol 11 sekúnd pred koncom predĺženia duel medzi Anaheimom a Coloradom (3:2). Center Mighty Ducks dorazil strelu obrancu Ruslana Saleja a pripísal si druhý presný zásah sezóny. "Neviem, či súper striedal, ale jednoducho na mňa pred bránkou zabudol," povedal strelec víťazného gólu. Zápas sa zapísal do dejín Švajčiarska, pretože v ňom prvýkrát proti sebe nastúpili v NHL švajčiarski gólmani. Anaheimský nováčik - 28-ročný Martin Gerber si vo svojom prvom štarte v súťaži pripísal 22 úspešných zákrokov. Hosťujúci David Aebischer pochytal 24 striel hráčov Anaheimu. "Gerber mal zatiaľ v našom tíme len jeden zlý deň, a to v prípravnom stretnutí proti Los Angeles. Inak chytá výborne," pochválil Gerbera tréner Mighty Ducks Mike Babcock. Ten nebol spokojný s vyrovnávajúcim gólom Colorada na 2:2 v 51. minúte z hokejky Joa Sakica. "Forsberg jasne fauloval nášho brankára a mal

ísť na trestnú lavicu."

Slovenský útočník Los Angeles Žigmund Pálffy by sa do zostavy Kings mohol vrátiť v stredu. Tridsaťročný krídelník momentálne pauzuje pre zranenie slabín a klub ho v sobotu zapísal na listinu zranených hráčov. Majster sveta si zranenie privodil pred deviatimi dňami počas duelu s Detroitom. V stretnutí proti Red Wings, ktorým králi začnú päťzápasovú šnúru na ľade súperov, by sa podľa informácií oficiálnej stránky klubu mal Pálffy opäť objaviť v plnom nasadení.

Dallas - Washington 5:2 (3:1, 0:1, 2:1)

Góly: 4. Guerin (Modano, Dahlén), 6. Sydor (Modano, Zubov), 11. DiMaio (Morrow), 44. DiMaio (Morrow, N. Kapanen), 60. Lehtinen (Modano, Zubov) - 7. Halpern (Konowalchuk, Jágr), 37. Jágr (Zubrus).

Anaheim - Colorado 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 7. Čistov (Hävelid, McDonald), 23. P. Sýkora (Oates, P. Kariya), 65. McDonald (Salej, Leclerc) - 10. Sakic (R. Blake, Forsberg), 51. Sakic (Vrbata).